VIDEO | Pogba, executie de pe ALTA PLANETA! Cum a marcat mijlocasul francez

Pogba Manchester United Premier League Anglia VIDEO | Pogba, executie de pe ALTA PLANETA! Cum a marcat mijlocasul francez
Data publicarii: Duminica 06 Decembrie 2020, 01:25
Data actualizarii: Duminica 06 Decembrie 2020, 02:18

Manchester United a castigat in deplasare cu 3-1, impotriva lui West Ham, intr-un meci din etapa a 11-a a campionatului britanic.

"Ciocanarii" au inscris primii in minutul 32 prin Soucek. Dupa pauza, baietii lui Ole Gunnar Solskjaer s-au dezlantuit. Pogba a inscris cu o bomba de la peste 25 de metri, dupa o masa venita de la Bruno Fernandes in minutul 65.

3 minute mai tarziu, Greenwood o punea in avantaj pe United si marca pentru 1-2. Rashford a inchis tabela in minutul 78, dupa ce a primit o pasa fantastica de la Juan Mata si a finalizat cu o scarita eleganta pe langa portar.

Dupa aceasta victorie, United a urcat pe locul patru in clasament, cu 19 puncte, fiind la 3 puncte de liderul Chelsea Londra.