Tottenham alfie devine FA Cup Marine afc Anglia VIDEO GENIAL! Cum a putut sa se bucure jucatorul platit cu milioane de euro dupa ce a dat gol cu echipa din liga a 8-a! E faza care face inconjurul lumii
Data publicarii: Luni 11 Ianuarie 2021, 09:35
Data actualizarii: Luni 11 Ianuarie 2021, 09:38

Tottenham s-a calificat in 16-imile Cupei Angliei, dupa ce a trecut cu 5-0 de Marine AFC.

Ultimul gol al echipei lui Jose Mourinho a fost inscris de un pusti de doar 16 ani. Alfie Devine a fost trimis pe teren in repriza secunda, in locul lui Sissoko.

Prin simpla sa prezenta in echipa, Devine a intrat in istoria lui Tottenham, devenind cel mai tanar jucator care a evoluat pentru Spurs in FA Cup, la 16 ani si 163 de zile.

Dupa doar 15 minute, Alfie Devine a devenit si cel mai tanar marcator din istoria clubului. El a reusit sa inscrie dupa un assist al lui Lucas si un sut pe jos, la care portarul celor de la Marine nu a putut sa faca nimic.

Dupa golul cu care a stabilit scorul final de 5-0, tanarul fotbalist s-a bucurat ca Mbappe, atragand zambetele celor din jur.