VIDEO "Nu arată bine". Pierdere importantă pentru Manchester City, în plină luptă pentru titlul în Premier League

Ederson Manchester City Premier League Anglia
Data publicarii: Luni 29 Aprilie 2024, 09:30
Data actualizarii: Luni 29 Aprilie 2024, 09:43

Manchester City a obținut o victorie importantă în Premier League, impunându-se cu scorul de 2-0 în fața celor de la Nottingham Forest.

Manchester City a înscris prin Josko Gvardiol, în minutul 32. Erling Haaland a intrat în joc în minutul 62 şi a stabilit scorul final în minutul 71.

Echipa pregătită de Pep Guardiola s-a impus cu 2-0 şi are 79 de puncte, fiind clasată pe locul secund, cu un punct mai puţin decât liderul Arsenal, dar şi un meci mai puţin.

Ederson s-a accidentat din nou

Portarul brazilian revenise în lot după o perioadă mai lungă de absență cauzată de o accidentare, însă problemele continuă pentru jucător.

La pauză, Ederson a fost scos de pe teren, după ce a suferit o accidentare la braț, iar la finalul partidei a fost filmat în timp ce se îndrepta spre autocar, cu mâna imobilizată.

"Nu arată bine", a spus Pep Guardiola, ceea ce înseamnă că sunt șanse mici pentru o recuperare rapidă a brazilianului.

După eliminarea din UEFA Champions League, Manchester City a rămas în cursa pentru titlul în Premier League și FA Cup.

În campionat, cetățenii mai au de disputat patru meciuri: Wolves (4 mai), Fulham (11 mai), Tottenham  (14 mai) și West Ham (19 mai).

Finala FA Cup, dintre Manchester City și Manchester United se joacă pe 25 mai, pe Wembley, în direct pe PRO ARENA și VOYO.