"Monstrul" din Premier League a reusit un supergol a la Cristiano Ronaldo! Cursa nebuna a lui Adama Traore la ultima faza a partidei

adam traore Fulham Premier League Wolverhampton Wolves Anglia "Monstrul" din Premier League, Adama Traore, a reusit un supergol, a la Cristiano Ronaldo! Cursa nebuna a mijlocasului la ultima faza a partidei
Data publicarii: Sambata 10 Aprilie 2021, 12:17
Data actualizarii: Sambata 10 Aprilie 2021, 12:23

Fulham si Wolves au deschis etapa din Premier League, iar partida a avut suspans pana in ultimul minut.

Dupa un meci echilibrat, care parea ca se indreapta spre un 0-0 multumitor pentru toata lumea, a venit minutul 90+2, cand Adama Traore a primis o pasa filtranta, care i-a permis sa-si dezvolte viteza impresionanta, faza incheiata cu un sut foarte puternic sub bara, din pozitie laterala.

Executia spaniolului a decis partida, pentru londonezii de la Fulham nemaifiind timp pentru a reactiona, in ciuda unei faze periculoase in ultimele 20 de secunde, dupa reluarea partidei, cand atacantul cu origini nigerieni, Josh Maja, imprumutat de la Bordeaux, a luftat de la 11 metri de poarta.

• Monstrul din Premier League, Adama Traore, a reusit un supergol, a la Cristiano Ronaldo! Cursa nebuna a mijlocasului la ultima faza a partidei

Victoria a propulsat-o pe Wolverhampton pana pe locul 12 si ii ofera o liniste, distanta fata de primul loc retrogradabil ocupa chiar de Fulham fiind de 12 puncte, avand si un meci mai putin jucat fata de echipa antrenata de Scott Parker.