VIDEO Manchester United, victorie chinuită în prima etapă! Oaspeții de la Wolverhampton au avut multe ocazii și au cerut penalty la intervenția lui Andre Onana

Manchester United Andre Onana Erik ten Hag Raphael Varane Wolverhampton Wanderers Anglia
Data publicarii: Marti 15 August 2023, 09:53
Data actualizarii: Marti 15 August 2023, 09:57

Meciul de pe ”Old Trafford” a încheiat runda inaugurală din Premier League.

Echipa Manchester United a învins la limită pe teren propriu, cu scorul de 1-0, formaţia Wolverhampton Wanderers, luni seara, în prima etapă a campionatului de fotbal al Angliei.

Elevii antrenorului Erik ten Hag s-au impus greu în partida de pe stadionul ”Old Trafford”, printr-un gol marcat de fundaşul francez Raphael Varane în minutul 76.

Raphael Varane, decisiv pentru Manchester United, Wolverhampton are de o săptămână antrenor nou

Wolverhampton, care s-a despărţit săptămâna trecută de tehnicianul spaniol Julen Lopetegui, înlocuit de Gary O'Neil, şi-a jucat şansa până la capăt, având câteva bune ocazii de a marca.

Oaspeţii au solicitat fără succes acordarea unei lovituri de la 11 m în timpul adiţional al reprizei secunde, după o intervenţie ratată a portarului Andre Onana, care a lovit involuntar un adversar.

Rezultatele și marcatorii din prima etapă din Premier League

Vineri

Burnley - Manchester City 0-3

Au marcat: Haaland (4, 36), Rodri (75).

Sâmbătă

Arsenal Londra - Nottingham Forest 2-1

Au marcat: Nketiah (26), Saka (32), respectiv Awoniyi (82).

Bournemouth - West Ham 1-1

Au marcat: Solanke (82), respectiv Bowen (51).

Brighton - Luton Town 4-1

Au marcat: March (36), Pedro (71 - penalty), Adingra (85), Ferguson (90+5), respectiv Morris (81 - penalty).

Everton - Fulham 0-1

A marcat: Reid (73).

Sheffield United - Crystal Palace 0-1

A marcat: Edouard (49).

Newcastle - Aston Villa 5-1

Au marcat: Tonali (6), Isak (16, 57), Wilson (77), Barnes (90+1), respectiv Diaby (11).

Duminică

Brentford - Tottenham 2-2

Au marcat: Mbeumo (26 - penalty), Wissa (36), respectiv Romero (11), Emerson Royal (45+5).

Chelsea - Liverpool 1-1

Au marcat: Disasi (37), respectiv Luis Diaz (18).