FOTO ȘI VIDEO Cazul ”Bricheta”, rezolvat sub ochii lui Erling Haaland! Fanul care l-a lovit pe Rico Lewis în prima repriză, identificat și arestat până la finalul meciului

Rico Lewis bricheta burnley fc Erling Haaland Manchester City Anglia
Data publicarii: Sambata 12 August 2023, 09:45
Data actualizarii: Sambata 12 August 2023, 09:48

Manchester City a început perfect noul sezon din Premier League, 3-0 la Burnley.

Campioana Angliei şi a Europei, Manchester City a învins vineri seara, în deplasare, scor 3-0, echipa Burnley FC, în meciul de deschidere pentru ediţia 2023-2024 a Premier League.

Erling Haaland şi-a făcut din nou datoria, înscriind de două ori pe stadionul Turf Moor.

Erling Haaland a făcut show pe ”Turf Moor”

Prima oară a făcut-o în minutul 4, din pasa lui Rodri, iar a doua oară a marcat în minutul 36, fructificând un assist venit de la Julian Alvarez.

Scorul final a fost stabilit de Rodri, în minutul 75.

Burnley FC și-a cerut scuze pentru incident

În prima repriză a meciului, Rico Lewis, jucătorul oaspeţilor, a fost lovit de o brichetă aruncată din tribună. VIDEO AICI

Până la finalul meciului, clubul organizator, Burnley FC, a identificat autorul incidentului, l-a îndepărtat din tribună cu ajutorul poliţiei şi a postat un mesaj pe pagina oficială de Twitter, cerându-şi scuze pentru incident.

În minutul 90+4 a fost eliminat Anass Zaroury, de la Burnley, pentru o intrare foarte dură la Kyle Walker.