Harry Kane Brighton Premier League Tottenham Anglia
Data publicarii: Joi 17 Martie 2022, 09:10
Data actualizarii: Joi 17 Martie 2022, 09:11

Brighton și Tottenham s-au întâlnit în restanța etapei cu numărul 16 din Premier League, 0-2.

Echipa lui Antonio Conte s-a impus în deplasarea cu Brighton, restanță a etapei cu numărul 16 din Premier League. Scorul a fost deschis de Romero, în minutul 37 al meciului, care a primit bine de la Kulusevski, stabilind și rezultatul primei reprize.

Harry Kane, gol și o 'super-execuție' cu o sticlă aruncată din tribune

Cel de-al doilea gol al partidei a fost marcat de Harry Kane, din pasa lui Betancur, în minutul 57. Atacantul englez a înscris fără probleme, cu un șut bine plasat din interiorul careului, trimis în colțul porții. Furioși după ce Kane a marcat, fanii lui Brighton au aruncat cu obiecte din tribună.

Unul dintre suporteri și-a aruncat sticla de Coca Cola, desfăcută, spre Kane, care alerga spre marginea terenului și a șutat din săritură în sticla ce se îndrepta spre el, fericit de golul marcat.

În urma victoriei, Tottenham a urcat pe locul 7 în clasament, având 48 de puncte, la egalitate cu West Ham, care însă are un golaveraj mai bun. „Ciocănarii” se află pe ultimul loc de cupele europene, care asigură prezența în preliminariile Conference League.

• 100 de milioane de euro este cota lui Harry Kane conform Transfermarkt.
  • 22 de goluri în 40 de meciuri a bifat atacantul în acest sezon.