Ramanem in carti pentru Euro U21! Tara Galilor 1-1 Romania, dupa o repriza in care am jucat in 10 oameni: Branescu si-a pierdut capul si a fost eliminat

Romania George Puscas Tara Galilor Nationala
Data publicarii: Marti 17 Noiembrie 2015, 22:00
Data actualizarii: Marti 17 Noiembrie 2015, 22:57

Romania a spalat rusinea infrangerii cu 0-3, suferita pe teren propriu in fata Danemarcei, cu o remiza in Tara Galilor.

UPDATE: Acesta este motivul pentru care Branescu a vazut rosu direct in minutul 44. Portarul nationalei noastre si-a pierdut capul si a luat la suturi un adversar.

1-1 rezultat final intre Tara Galilor si Romania. Un rezultat bun, daca ne gandim ca am jucat o repriza intreaga in inferioritate numerica. In celalalt meci al grupei, Danemarca a invins Armenia cu 2-0.

6. Armenia 6m / 1p

Jucam in inferioritate numerica din minutul 44. Branescu a fost eliminat. Cojocaru i-a luat locul varfului Ravan Marin.

1-1 / Wes Burns '14

0-1 / Nedelcearu a deschis scorul in minutul 2

UPDATE / Echipele de start:

Captura foto: flashscore.com

Romania intalneste in aceasta seara liderul grupei, Tara Galilor, intr-un meci pe care nationala lui Dulca nu are voie sa-l piarda, daca vrea sa ramana in carti pentru calificare.

Romania a suferit o infrangere usturatoare saptamana trecuta, cu Danemarca, si este pe locul 3 in grupa, insa cu doua meciuri in plus fata de danezi.

Situatia grupei:
1. Tara Galilor 4m / 10p
2. Bulgaria 5m / 9p
3. Romania 5m / 9p
4. Danemarca 3m / 7p
6. Armenia 5m / 1p

In aceasta seara se mai joaca si Danemarca - Armenia, de la ora 19:45.

Sunt 9 grupe de calificare in campania preliminara pentru Euro 2017. Doar primele locuri au calificarea asigurata. Cele mai bune 4 locuri secunde vor disputa un baraj.

12 echipe vor participa in 2017 la Euro U21, turneu final ce va fi gazduit de Polonia.