Astra a urcat pe locul 1 in clasament! Pandurii 1-1 Steaua! Dinamo a urcat pe locul 6 dupa 1-0 cu Gaz Metan! Comenteaza etapa:

etapa Meciurile etapei
Data publicarii: Vineri 22 Noiembrie 2013, 16:44
Data actualizarii: Luni 25 Noiembrie 2013, 22:23

Vineri:
Ceahlaul 1-0 ACS Poli! Moldovenii viseaza la Europa! Au egalat Pandurii in clasament!
Chiajna isi revine dupa 3 meciuri fara victorie in campionat: Chiajna 4-0 Sageata! Rosu a reusit o dubla!
Otelul 1-2 Vaslui! Marquinhos marcheaza pentru Otelul la ultima faza, din penalty! Vaslui urca pe locul 7 in Liga I!

Sambata:
Pandurii 1-1 Steaua! Prima repriza dezastruoasa a stelistilor, Gardos a fost iertat de un ROSU clar! Eric si Mingote, eroii Panduriilor

Duminica:
Astra 5-0 Botosani! Steaua, detronata de Astra! Enache si Willian ii duc pe giurgiuveni pe primul loc al Ligii 1
Cel mai frumos cadou de ziua lui Flavius Stoican: Dinamo 1-0 Gaz Metan! Tucudean a inscris dupa o centrare perfecta a lui Rus!

Luni:
U Cluj 3-2 Corona Brasov! Derby-ul NEBUN la retrogradare; 3 goluri in 5 minute, 3 penalty-uri acordate si un rosu pe final!
Ilie Stan ramane neinvins: Brasov 0-0 CFR Cluj! Portarul Bordea a avut niste interventii fenomenale! Buga a ratat cea mai mare ocazie a meciului:
21:00 Petrolul - Viitorul Constanta