Bicfalvi in lacrimi! Englezii, speriati de Torje: "A adus PANICA in careul nostru!" Vezi de ce nu a putut marca!

Superliga
Data publicarii: Marti 12 Octombrie 2010, 16:21
Data actualizarii: Marti 12 Octombrie 2010, 18:29

Gabriel Torje a fost remarcat de englezi in meciul de la Botosani unde cei 6000 de fani li s-au parut prea galagiosi britanicilor in egalul 0-0! La finalul meciului stelistul Bicfalvi a inceput sa planga!

Englezii au descoperit de ce Gabi Torje nu a putut inscrie la Botosani:

"Torje cu loviturile sale a semanat panica in careul nostru de cateva ori! Jucatorul nu a reusit sa marcheze pentru ca s-a jucat cu Jabulani" au comentat ziaristii de la Daily Mail evolutia mijlocasului de la Dinamo!

"O dupa amiaza curajoasa pentru echipa Angliei care obtine locul la Campionatul European. Anglia a facut ceea ce era necesar pentru a-si asigura calificarea la Campionatul European de anul viitor din Danemarca. Pe durata celei de-a doua reprize, romanii s-au rezumat la suturi speculative de la distanta si nu au dat senzatia niciun moment ca pot depasi apararea Angliei.

Curajoasa la final, Anglia a fost puternica precum o stanca si a pastrat poarta intacta. Fundasul echipei Chelsea, Michael Mancienne, care este imprumutat la Wolverhampton, a evoluat superb astazi si si-a condus echipa la Europeanul sub 21 de ani din vara viitoare, cand el va avea 23 de ani. Mancienne a fost un turn de forta in apararea Angliei si a facut fata atacurilor disperate ale Romaniei", a notat mailonline.co.uk.

Postul public britanic BBC considera ca in urma acestei partide nu ramai cu nicio impresie despre echipa de tineret a Romaniei. "Ei bine, nu a fost un meci clasic si nici nu au fost momente prea placute, dar Anglia si-a facut treaba bine si va juca la Campionatul European sub 21 de ani de anul viitor din Danemarca. Romania? Nu ramai cu nimic", a scris Mark Mitchener, de la BBC.

Editia online a tabloidul The Sun a remarcat ocaziile din prima repriza ale lui Torje, Sburlea, Bicfalvi si Alexe. "Anglia a intrat in meci stiind ca nu a mai pierdut o partida disputata in deplasare de aproape cinci ani. Fazele fixe nu au adus nimic nou in meci, dar romanii au replicat prin suturile lui Torje, Sburlea si Alexe. Romania a parut ca pierde din viteza la inceputul celei de-a doua reprize, iar Anglia a inceput sa devina periculoasa pe partea stanga in urma actiunilor lui Danny Rose.

Portarul Fielding a parut nesigur in poarta si le-a dat fiori colegilor in minutul 69, cand Gardos a sutat de la distanta. Fanii Angliei deja revedeau imaginile cu Robert Green de la Cupa Mondiala", a notat si The Sun.