4 INTREBARI despre meciul CIUDAT al Craiovei cu CFR! Vezi antecedentele Craiovei!

CFR Cluj Craiova Superliga
Data publicarii: Marti 11 Mai 2010, 08:18
Data actualizarii: Marti 11 Mai 2010, 08:46

PROSPORT| Victoria CFR-ului cu Craiova a fost o enigma pentru toata lumea! Pana si fanii oltenilor isi acuza favoritii de blat cu cei de la Cluj!

ProSport  publica astazi cateva intrebari in legatura cu meciul de ieri dintre Craiova si CFR, considerat de multi cel putin dubios:

1.De ce Craiova a incasat 3 galbene in prima repriza si doar unul in a doua?
2.De ce cinci jucatori ai gazdelor au cerut schimbarea in partea a doua a meciului?
3.De ce Iliev a facut penalty in minutul 93, desi Traore n-ar fi ajuns mingea?
4.De ce Craiova n-a tras de timp la 2-0 si 2-1?

Meciul despre care si Ilie Balaci a spus ca miroase a aranjament a adus aminte de alte partide ciudate ale Craiovei.

Cea cu Steaua din 2007-2008 terminata 1-2 pentru stelisti si cea cu Vaslui din 2008-2009 incheiata cu victoria moldovenilor, scor 1-0.

Ilie Balaci: "Pentru mine este o enigma modul in care a jucat Craiova in repriza a doua. E ingrijorator ca jucatorii cer schimbare in ultimele 10 minute, e de neconceput sa nu faci apel la resursele tale in ultimele zece minute. Se vor face multe speculatii dupa penalty-ul comis de Iliev, e inexplicabil!"