25000 de stelisti cu Craiova! "Vreau doar sa vad TIKI TAKA! Oltenii vor plati pentru Dorel Stoica!"

Steaua Gigi Becali Superliga
SPORT.RO
Data publicarii: Joi 29 Iulie 2010, 10:41
Data actualizarii: Joi 29 Iulie 2010, 10:55

Steaua va juca dupa extrem de mult timp cu stadionul plin un meci de Liga I. Este chiar debutul in noul sezon, in care Becali s-a dat la o parte si l-a lasat pe Piturca sa conduca. "Eu o sa castig cel mai mult de pe urma lui" spune Becali.

"Eu nu stiu despre noii jucatori. Am citat in ziar astazi despre Voiculet. Ienei nu a sosit la Steaua. Nu e o problema, mai devreme sau mai tarziu o sa vina.

Am emotii pentru toate echipele, noi suntem acuma pe 13 la coeficienti. Trebuie sa ne rugam pentru Dinamo, Urziceni, Vaslui si toata lumea. Poate au noroc cu totii. E important sa intram toate echipele in grupe. Poate sa treaca si CFR din Liga in UEFA. Nu ca tin cu ei, sunt nevoit sa fac asta. Daca vom castiga campionatul nu o sa mai putem intra direct in grupele Ligii.

Noi am facut in fiecare an puncte in Europa, dar anul acesta vreau sa ajungem sa jucam finala. Si ma intereseaza si pentru faptul ca se rodeaza echipa intr-o competitie europeana. Ne intereseaza si Cupa. Tot trebuie sa luam, orice trofeu e bun pentru Steaua.

Nu mai conteaza ce a fost cu Craiova in trecut, dar o sa am emotii pentru ca este primul meci in Ghencea cu suporteri, vor fi probabil 25.000 de oameni. S-au vandut 11.000 de bilete pana acum. Va fi important sa revitalizezi aceasta clasa stelista. Nu poti sa ii multumesti decat cu victorii pe stelisti. Nu mai tin minte cand a fost ultima data stadionul plin. E atmosfera extraordiara pe Ghencea, oricum nu mai e echipa sa aibe atmosfera atat de frumoasa ca Steaua. Poate Craiova si Timisoara, dar nu mai vin aia atat de multi la stadion.

E urat ce face Craiova, dar o sa se refranga sambata asupra lor. O sa le dea Dumnezeu o palma pentru ce au facut. E posibil ca Dorel Stoica sa fie ambitionat si sa dea din nou gol.

Nu ma mai intereseaza despre echipa, nu stiu cine pleaca si cine vine. Piturca le face mai bine. Pe mine ma intereseaza ce a fost la Alba Iulia. Sa stau in loja si sa vad tiki taka. Atat doresc!! Piturca face mult mai bine echipa si o face pentru mine. Si banii tot eu ii iau. Isi ia si el bani si glorie, dar banii grei la mine raman. El e cu munca si eu stau in loja" a spus Gigi Becali la Sport.ro.

ARTICOLE PE SUBIECT
Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!