Video - Vezi golul prin care Steaua a pierdut la Sevilla

Data publicarii: Vineri 23 Februarie 2007, 10:25
Data actualizarii: Vineri 23 Februarie 2007, 10:25
SEVILLA, KILLERUL STELEI

Sa mergi la Sevilla si sa inscrii trei goluri, dupa cum afirma Gigi Becali, este un lucru desprins de scenariile SF. Sevilla a castigat si meciul de aseara cu un suficient 1-0. Olariu a pastrat aceelasi sistem 4-3-3 ci nu un 4-4-2 de pe vremea lui Dica. De partea cealalta, antrenorul Sevilliei a inceput cu mai multe rezerve, pastrand pe banca numele mari ale echipei sau lasandu-le in afara lotului. Prima ocazie de gol a fost in minutul 5, cand Ocio a executat o lovitura libera putin pe langa poarta Stelei, apoi a fost randul lui Kerzhakov sa trimita in plasa laterala o centrare de la Dani Alves. Steaua a avut sansa sa, dar combinatia dintre Cristocea si Nicolita a fost oprita de portarul Palop. Singurul gol al partidei a fost inscris de Kerzhakov in minutul 45 dupa o centrare a brazilianului Dani Alves. Dupa pauza meciul s-a linistit, de notat doar reintrarea dupa o accidentare a lui Iacob. Spre finalul meciului, ros-albastrii, în cautarea golului de onoare si a mândriei pierdute în decurs de doar o saptamâna pe traseul Bucuresti - Sevilla, au periclitat mai serios poarta lui Palop. Badea ('74) a sutat din sase metri in portarul spaniol, iar Nicolita ('78) a ratat cadrul portii la centrarea lui Victoras Iacob.