Barcelona 3-2 Villarreal | Oaspetii au fost la un pas de o minune, dar Messi & Co au declansat tavalugul! VIDEO

Campionate externe
Live Blog

FOTBAL DE CINCI STELE

Data publicarii: Duminica 01 Februarie 2015, 21:45
Data actualizarii: Luni 02 Februarie 2015, 08:06

Rezultate, clasamente si programul meciurilor in cele mai tari ligi ale Europei. LIVE SCORES AICI

08:07 02 Feb

AICI ai video toate fazele meciului!

23:50 01 Feb

Rezultatele si clasamentele actualizate din cele mai importante campionate ale Europei sunt AICI

22:05 01 Feb
Barcelona 3-2 Villarreal

Fazele meciului

Min 90 - Fluier de final! Barcelona castiga dupa un meci nebun. Villarreal a incercat sa revina pe final si a iesit la atac, dar nu a mai avut forta sa invinga apararea gazdelor

Min 64 - Neymar este faultat clar de Asenjo, dar arbitrul nu da penalty

Min 54 - GOOOL Barcelona | Minute incredibile pe Nou Camp! Messi plaseaza o minge de la marginea careului, cu dreptul, Asenjo nu are nicio sansa

Min 52 - GOOOL Barcelona | Ce meci! Catalnii egaleaza dupa doar un minut prin Rafinha, care impinge in plasa o minge centrata de Suarez

Min 51 - GOOOL Villarreal | Villarreal e prima echipa care inscrie de doua ori pe Camp Nou in acest sezon! Giovani face o cursa senzationala pe partea dreapta, iar Vietto finalizeaza din cativa metri

Min 45 - GOOL Barcelona | Catalanii reusesc sa inscrie dupa o repriza de asediu la poarta oaspetilor! Messi si Rafinha combina superb, Asenjo respinge sutul brazilianului, dar nu mai poate face nimic la mingea trimisa de Neymar, care a fost pe faza

Min 30 - GOOL Villarreal | Contrar cursului jocului, oaspetii deschid scorul prin rusul Cheryshev. Atacantul lui Villarreal a deviat sutul trimis in forta de Mario Gaspar

Min 21 - Acelasi Suarez suteaza din prima, de la marginea careului, insa mingea trece de aceasta data pe langa poarta oaspetilor

Min 12 - Sansa uriasa de gol a lui Suarez, care a sutat superb de la 17 metri! Sergio Asenjo a respins cu varfurile degetelor

Echipele

Barcelona: Bravo - Alves, Pique, Mascherano, Jordi Alba - Rafinha, Busquets, Iniesta - Messi, Neymar, Suarez
Rezerve: Ter Stegen, Adriano, Mathieu, Rakitic, Xavi, Sergi Roberto, Pedro

Villarreal: Asenjo - Mario Gaspar, Musacchio, Victor Ruiz, Jaume Costa - Jonathan dos Santos, Pinta, Bruno, Cheryshev, Giovani dos Santos, Luciano Vietto
Rezerve: Juan Carlos, Gerard Moreno, Chechu Dorado, Trigueros, Uche, Moi Gomez, Rukavina

15:44 01 Feb

George Puscas a debutat astazi in Serie A. Mancini l-a bagat in teren in minutul 78, in locul lui Palacio, la scorul de 2-1 pentru Sassuolo.

S-a terminat 3-1, iar Inter a coborat pe locul 12 in clasament, sub AC Milan. CLASAMENTUL COMPLET AICI

Este al doilea meci pe care Puscas il bifeaza la echipa mare, dupa ce in urma cu 10 zile a jucat cateva minute in meciul de cupa cu Sampdoria.

10:26 01 Feb

Gardos e anuntat titular in meciul pe care Southampton il joaca astazi, pe teren propriu, cu Swansea (18:00). Cu o victorie, Southampton ar reveni pe locul 3 in clasament, pozitie care asigura prezenta in grupele Champions League. DETALII AICI

George Puscas e in lotul lui Inter si ar putea debuta astazi in Serie A, dupa ce a fost folosit cateva minute de Mancini, in urma cu doua saptamani, la meciul de Cupa contra Sampdoriei.

Arsenal - Aston Villa incepe la 15:30, iar Barcelona e obligata sa o invinga pe Villarreal pe Camp Nou, diseara de la 22:00.

21:32 31 Jan

Rezultatele din cele mai puternice campionate ale Europei sunt AICI

21:31 31 Jan

FINAL | Chelsea si Manchester City au terminat la egalitate, 1-1, meciul de pe Stamford Bridge. Chelsea ramane la 5 puncte de City, United s-a apropiat de primele doua locuri.

21:13 31 Jan

Chelsea si Manchester City continua sa se afle la egalitate, 1-1. Frank Lampard a intrat si el pe teren, fanii s-au impartit in doua.

Jose Mourinho a facut si el un gest superb

21:06 31 Jan

FINAL DE MECI in Genoa - Fiorentina | Echipa lui Tatarusanu a scos un punct pe Ligi Ferraris, gratie golului marcat ni minutul 54 de argentinianul Rodriguez.

Tatarusanu a fost inger si demon pentru echipa sa. Portarul a impins mingea in propria poarta la golul primit, dar s-a revansat apoi cu cateva interventii bune.

20:17 31 Jan

Min 45 | GOOOOOL City! David Silva egaleaza dupa doar 4 minute, in urma unei gafe a lui Courtois. Portarul lui Chelsea nu a putut respinge o centrare, mingea a ajuns la David Silva, iar acesta a incris cu un sut de la 16 metri

20:16 31 Jan

Min 41 (Chelsea - City) | GOOOOL Chelsea! Loic Remy deschide scorul pe Stamford Bridge dupa o pasa de geniu a lui Eden Hazard

19:48 31 Jan

Min 45+2 (Genoa 1-0 Fiorentina) | Tatarusanu isi ia revansa pentru faza de la gol si scoate o minge grea, trimisa din lovitura libera. Portarul a aparat foarte bine in ultimele minute

19:46 31 Jan

Min 15 | Meci fara mari ocazii pana acum! Cele doua echipe nu si-au creat sanse prea multe, apararile functioneaza bine

19:37 31 Jan

Fluier de start si la Chelsea - Manchester City! Frank Lampard, primit mai putin bine de suporterii de pe Stamford Bridge

19:16 31 Jan

Ghinion teribil pentru Ciprian Tatarusanu, in minutul 14 al partidei cu Genoa. Portarul si-a trimis mingea in propria poarta, dupa o faza bizara. Sturaro (Genoa) a sutat in bara, dupa o centrare venita de pe stanga, mingea a ricosat in Tatarusanu si a intrat in poarta

CLICK AICI PENTRU VIDEO

19:09 31 Jan

Ca de obicei, Paddy Power se tine de glume :)

19:07 31 Jan

La ora 19:00 a inceput si Genoa - Fiorentina. Ciprian Tatarusanu este titular

Echipele de start
Fiorentina: Tatarusanu - Tomovic, Rodriguez, Basanta - Joaquin, Fernandez, Badelj, Borja Valero, Vargas - Diamanti, Babacar
Rezerve: Rosati, Richards, Kurtic, Pasqual, Lezzerini, Marcos Alonso, Hegazi, Ilicic, Gilardino, Mario Gomez

Genoa:
Perin - De Maio, Burdisso, Roncaglia - Edenilson, Rincon, Kucka, Sturaro - Iago Falque, Niang, Perotti
Rezerve:Sommariva, Rosi, Laxalt, Mandragora, Lemanna, Lestienne, Izzo, Pavoletti, Ariaudo

19:01 31 Jan

FINAL | Pantilimon, la prima victorie din 2015

Sunderland a batut Burnley cu 2-0 prin golurile marcate de Wickham si Defoe.

Celelalte rezultate
Crystal Palace 0-1 Everton (2' Lukaku)
Liverpool 2-0 West Ham (51' Sterling, 80' Sturridge)
Manchester United 3-1 Leicester (27' Van Persie, 32' Falcao, 44' aut. Morgan // 80' Wasilewski)
Stoke 3-1 QPR (21', 34', 92' Walters // 36' Kranjcar)
WBA 0-3 Tottenham (6' Eriksen, 15', 64' Kane)

18:57 31 Jan
Inspector Gadget sau...Steve McManaman? :)

Il mai tineti minte pe Steve McManaman, fostul mare fotbalist al lui Liverpool si Real Madrid? Steve va implini peste cateva zile 43 de ani si este greu de recunoscut.

Fostul mijlocas lucreaza acum ca analist al unei televiziuni britanice de sport si a oferit o aparitie cu care i-a amuzat pe fani.

International cu 37 de prezente pentru Anglia, McManaman s-a transformat in...Inspector Gadget :)

18:44 31 Jan

Manchester United a luat cel de-al 300-lea gol pe Old Trafford. Leicester a marcat golul de onoare, insa echipa lui Van Gaal nu tremura pentru victorie. Scorul e 3-1

Liverpool a facut si ea 2-0 cu West Ham prin Daniel Sturridge.

18:32 31 Jan

Au aparut si echipele pentru cel mai tare meci al zilei: Chelsea - Manchester City

18:30 31 Jan

Etapa spectacol in Premier League, unde se marcheaza la foc automat. Liverpool conducea si ea cu 1-0 West Ham, prin golul marcat de Sterling, Tottenham a facut 3-0 pe terenul lui West Bromwich. Harry Kane a facut dubla.

De asemenea, multe goluri s-au inscris si in Bundesliga.

Mainz a batut Paderborn cu 5-0 (goluri: Malli x2, De Blasis, Allagui si Geis), iar Freiburg a trecut cu 4-1 de Frankfurt (goluri marcate de Darida, Petersen x3 // Russ).

Suttgart, cu Alex Maxim intrat pe parcurs, a pierdut cu 0-1 meciul cu Borussia Monchengladbach (gol marcat de Herrmann in minutul 71), in timp ce Koln a invins cu 2-0 pe terenul lui Hamburg (goluri marcate de Risse in minutele 62 si 78).

18:07 31 Jan

Manchester United face spectacol pe teren propriu. Echipa lui Van Gaal conduce cu 3-0, dupa ce Morgana inscris in proprie poarta

17:42 31 Jan

GOOL Sunderland | Jermain Defoe face 2-0 din centrarea lui Van Aanholt, iar echipa lui Costel Pantilimon are o sansa importanta de a se indeparta de zona rosie a clasamentului

Manchester United are 2-0 cu Leicester, gratie golurilor lui Van Persie (min 27) si Falcao (min 32)

Stoke - QPR e 2-1, dupa reusitele lui Jonathan Walters (min 21 si 34) si Kranjcar (36)

17:24 31 Jan

GOOL Sunderland | Echipa lui Pantilimon a deschis scorul in minutul 20 al meciului cu Burnely. Connor Wickham a marcat pentru echipa lui Gus Poyet

De asemenea, Everton a deschis scorul prin Lukaku in meciul disputat pe terenul lui Crystal Palace, in timp ce Tottenham are deja 2-0 cu West Bromwich. Eriksen si Kane au marcat pentru Spurs.

17:05 31 Jan

Desfasurare incredibila la Real Madrid - Real Sociedad. Scorul este 1-1 in minutul 3! Urmareste toate fazele AICI

17:01 31 Jan
Iata meciurile in desfasurare

Bundesliga
ACUM Schalke 0-0 Hannover
ACUM Mainz 1-0 Paderborn
ACUM Freiburg 0-1 Frankfurt
ACUM Stuttgart 0-0 Monchengladbach (Maxim este rezerva)

ACUM Stoke 0-0 QPR
ACUM Sunderland 0-0 Burnley (Pantilimon e titular)
ACUM West Bromwich 0-0 Tottenham (Chiriches, nici macar rezerva)

16:05 31 Jan

Jese Rodriguez isi va surprinde astazi fanii cu un look nou. In mai putin de o ora incepe meciul dintre Real Madrid si Real Sociedad.

14:08 31 Jan

Real Madrid joaca astazi, de la 17:00, cu Real Sociedad si se poate distanta la 4 puncte in clasament in fata Barcelonei.

Catalanii joaca duminica seara, pe Camp Nou, cu Villarreal.

13:59 31 Jan

Tatarusanu va fi titular in aceasta seara, in Genoa - Fiorentina (19:00)

13:56 31 Jan

Chelsea - Manchester City este cel mai tare meci al weekendului in Europa. Cele doua echipe impart primele locuri in Premier League, iar diferenta este in acest moment de 5 puncte in favoarea londonezilor.

O victorie ar insemna un pas urias pentru Mourinho in lupta pentru castigarea titlului.

Costel Pantilimon este anuntat titluar in meciul pe care Sunderland il joaca pe teren propriu cu Burnley. (17:00)