Turneul Campionilor Holger Rune Jannik Sinner Novak Djokovic Tenis
Marcu Czentye
Data publicarii: Vineri 17 Noiembrie 2023, 08:45
Data actualizarii: Vineri 17 Noiembrie 2023, 11:04

Jannik Sinner și Novak Djokovic se pot întâlni în finala Turneului Campionilor de la Torino.

Jannik Sinner (22 de ani, 4 ATP) a încheiat cu victorii pe linie faza grupelor Turneului Campionilor de la Torino

Tenismenul italian cu origini austriece l-a depășit pe elevul germanului Boris Becker, danezul Holger Rune (20 de ani, 8 ATP), scor 6-2, 5-7, 6-4, după 2 ore și 30 de minute de joc.

Orice combinație e în continuare posibilă, în semifinalele Turneului Campionilor

Învingându-l pe Holger Rune, Jannik Sinner l-a menținut pe Novak Djokovic implicat în ultimul turneu important al anului, în tenisul masculin.

În semifinalele competiției, „Nole” va primi replica rusului Daniil Medvedev, iar Jannik Sinner îl va întâlni pe Carlos Alcaraz ori Alexander Zverev. Cazul acesta va fi infirmat dacă Alcaraz îl învinge cu 2-0 la seturi pe Medvedev, situație în care spaniolul va primi replica lui Djokovic.

„Să câștig la Wimbledon, după trei finale pierdute, a fost îndeplinirea visului suprem” Momentele carierei lui Horia Tecău