Prima reactie a Simonei Halep dupa ce a castigat meciul cu Andreescu: "E cu 10 ani mai tanara, sunt mandra de ce am reusit azi!"
![Prima reactie a Simonei Halep dupa ce a castigat meciul cu Andreescu: E cu 10 ani mai tanara, sunt mandra de ce am reusit azi! Simona Halep Bianca Andreescu Turneul Campioanelor](https://res.sport.ro/assets/sport/2019/10/28/image_galleries/689400/prima-reactie-a-simonei-halep-dupa-ce-a-castigat-meciul-cu-andreescu-e-cu-10-ani-mai-tanara-sunt-mandra_size6.jpg)
Simona Halep a castigat primul meci din Grupa Violet de la Turneul Campioanelor.
Simona Halep s-a impus in duelul cu Bianca Andreescu in trei seturi, scor 3-6, 7-6 (8-6), 6-3.
Simona Halep a fost fericita pentru ca a reusit sa castige acest meci, avand in vedere ca Bianca Andreescu este o sportiva mai tanara si in plina ascensiune.
"E o performanta incredibila sa fiu calificata de ori 6 consecutiv la acest turneu. A fost o adversara dificila, a luptat pana in ultimul moment, a fost un meci dur. In fiecare meci am presiune si joc sub presiune. E cu 10 ani mai tanara decat mine, a castigat US Open, e intr-o forma incredibila, asa ca sunt mandra de ce am reusit azi", a declarat Simona Halep la finalul partidei.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News