Andreea Prisacariu Tenis WTA Romania Tenis WTA sexy Tenis
Data publicarii: Duminica 10 Decembrie 2023, 09:45
Data actualizarii: Duminica 10 Decembrie 2023, 09:49

Andreea Prisacariu a transmis un mesaj puternic, în ultima lună a sezonului.

Andreea Prisacariu (23 de ani) ocupă locul 350 în clasamentul WTA, dar a digerat cu dificultate un eșec categoric suferit în sferturile de finală ale turneului ITF W25 Monastir 5.

Sportiva ieșeană a cedat scor 6-1, 6-2 în fața numărului 632 mondial, franțuzoaica Diana Martynov.

Andreea Prisacariu trăiește sentimente mixte cu privire la tenisul profesionist

„Am ales acest sport. Nimeni nu m-a obligat. Eu am făcut-o. Iar azi îl urăsc din tot sufletul. Mă doare. Sunt zile în care îl iubesc atât de mult, dar astăzi nu e una dintre ele. Și e în regulă. Mă iert și merg mai departe. Amin,” a scris Andreea Prisacariu într-o postare publicată pe platforma X.

Palmaresul Andreei Prisacariu în 2023 a ajuns la 29 de victorii și 24 de înfrângeri. În acest an, Prisacariu a câștigat cel mai important trofeu al carierei, titlul la turneul ITF de la Santa Margherita (Italia), dotat cu premii totale de 25.000 de dolari, duminică, după ce a învins-o pe Miriam Bulgaru, cu 3-6, 6-2, 6-2, într-o finală românească.

Marea asemănare între Simona Halep și Maria Sharapova, punctată de Horia Tecău în emisiunea Poveștile Sport.ro