Petrescu a trezit BESTIA! :) Alibec a reusit 'dubla' in meciul cu Basaksehir, iar apoi s-a accidentat! Care este starea atacantului

Denis Alibec Dan Petrescu Istanbul Basaksehir Kayserispor Stranieri Petrescu a trezit BESTIA! :) Alibec, 'dubla' in meciul cu Basaksehir, s-a accidentat imediat dupa GOL! Cum a putut sa inscrie atacantul
Data publicarii: Marti 19 Ianuarie 2021, 15:59
Data actualizarii: Marti 19 Ianuarie 2021, 19:56

Denis Alibec a reusit o dubla in duelul Kayserispor - Istanbul Basaksehir.

19:50 Imediat dupa inscrierea celui de-al doilea gol, Denis Alibec s-a prabusit pe gazon acuzand dureri. Accidentarea atacantului l-a enervat pe Dan Petrescu, care a rabufnit.

Potrivit primelor informatii oferite de oficialii lui Kayserispor, Alibec ar putea sa lipseasca destul de mult de pe teren, accidentarea fiind considerata grava.

• VIDEO | Alibec a marcat PRIMUL GOL de la transferul in Turcia! Cursa de peste 40 de metri pentru atacantul nationalei si o finalizare perfecta

Atacantul va fi supus, insa, unui RMN pentru ca medicii sa afle ce a patit si daca este nevoie de vreo interventie chirurgicala.

Aceasta nu ar fi prima problema pe care o intampina Denis Alibec in Turcia. Fotbalistul a jucat 12 meciuri in acest sezon pentru Kayserispor, initial avand probleme de acomodare, iar ulterior fiind depistat pozitiv cu noul coronavirus.

16:40 Denis Alibec a facut dubla in minutul 78 al meciului. Ponck a pasat gresit, balonul a ajuns la Pedro Henrique, care l-a lasat pe Alibec singur cu portarul. Atacantul roman a inscris si s-a accidentat in momentul sutului, fiind schimbat.

Atacantul echipei nationale a fost titularizat de Dan Petrescu in fata campioanei din Turcia.

In minutul 42, Alibec a primit o pasa buna pe pozitie viitoare din partea lui Campanharo si a avut o cursa de peste 40 de metri. Ajuns la marginea careului, Alibec a avut 'sange rece' si a finalizat perfect la coltul lung, lasandu-l pe portarul advers fara nicio sansa.

A fost a doua reusita a lui Denis Alibec de la transferul in Turcia, insa prima in campionat. Primul gol l-a inscris din lovitura libera, intr-un meci din Cupa.