Al Ahli Alexandru Mitrita Laurentiu Reghecampf Liga Campionilor Asiei Stranieri Soc pentru Reghecampf in primul meci din Liga Campionilor Asiei! Infrangere dura pentru Al Ahli in Iran cu Mitrita pe teren
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Vineri 16 Aprilie 2021, 08:38
Data actualizarii: Vineri 16 Aprilie 2021, 08:48

Al Ahli a pierdut primul meci al grupelor din Liga Campionilor Asiei, in deplasarea cu Esteghlal.

Meciul dintre Esteghlal si Al Ahli s-a incheiat 5-2, desi lupta se anunta stransa in prima repriza a partidei. Gazdele au deschis scorul in minutul 5, insa echipa condusa de Laurentiu Reghecampf a reusit sa restabileasca egalitatea in minutul 27.

In repriza a doua, a inceput cosmarul pentru Al Ahli. Naderi a marcat in minutul 54, iar Ghayedi a marit avantajul in minutul 67, iar 20 de minute mai tarziu a facut 'dubla'. Tabela a fost inchisa tot de gazde, printr-un gol din penalty in minutul 89.

• Soc pentru Reghecampf in primul meci din Liga Campionilor Asiei! Infrangere dura pentru Al Ahli in Iran cu Mitrita pe teren

Echipa lui Reghecampf a mai inscris o data, prin acelasi Al Somah, insa Al Ahli se afla pe ultimul loc din Grupa C dupa prima etapa.

Alexandru Mitrita a fost integralist in meciul cu Esteghlal, insa jucatorul roman nu a reusit sa se faca remarcat pe teren. Mai mult, atacantul imprumutat de la New York City FC nu a mai inscris pentru Al Ahli de la inceputul lui februarie, cand echipa inregistra ultima victorie.

Al Ahli a ajuns la seria negativa de sapte infrangeri consecutive si se afla la jumatatea clasamentului in campionat, pe locul 7, cu 35 de puncte obtinute in 25 de meciuri.