Maxim is on FIRE! A dat pasa de gol, iar echipa lui Sumudica a castigat! VIDEO
![Maxim is on FIRE! A dat pasa de gol, iar echipa lui Sumudica a castigat! VIDEO Alex Maxim Marius Sumudica](https://res.sport.ro/assets/sport/2020/07/03/image_galleries/703998/maxim-is-on-fire-a-dat-pasa-de-gol-iar-echipa-lui-sumudica-a-castigat-video_size6.png)
Lui Maxim ii merge excelent in Turcia!
Mijlocasul ofensiv a fost titular in meciul pe care Gaziantep l-a castigat in deplasarea cu Denizlispor. In minutul 24, Vural a marcat fantastic, de la marginea careului, dupa o minge venita de pe stanga, de la Maxim. Pentru roman e a doua pasa decisiva de cand e la Gazisehir, pentru care a si marcat de 4 ori.
Si fostul stelist Moraes a avut o contributie importanta la faza creata de Gaziantep. Echipa lui Sumudica n-are emotii in finalul sezonului din Turcia. Cu 5 etape inainte de sfarsitul campionatului, e pe 9 in clasament, la 10 puncte deasupra liniei retrogradarii.
Tosca a jucat tot meciul contra lui Denizli, la fel si Junior Morais, in timp ce Maxim a fost schimbat in minutul 88.
VEZI AICI VIDEO CU GOLUL MARCAT DE GAZIANTEP!
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News