VIDEO Ruptură la Liverpool după scandalul dintre Jurgen Klopp și Mohamed Salah: ”Dacă vorbesc, va fi 'foc'”

Jurgen Klopp Liverpool Mohamed Salah west ham - liverpool Anglia
Data publicarii: Sambata 27 Aprilie 2024, 18:17
Data actualizarii: Sambata 27 Aprilie 2024, 18:22

Meciul dintre West Ham United și Liverpool s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, astfel că echipa lui Jurgen Klopp este tot mai departe de titlul din Premier League.

”Cormoranii” s-au văzut conduși înainte de pauză pe London Stadium, prin golul marcat de Jarrod Bowen. Liverpool a revenit în joc în partea secundă, după ce Andy Roberton a restabilit egalitatea în minutul 48, iar autogolul semnat de Areola a dus scorul la 2-1 pentru echipa de pe Anfield.

Michail Antonio a marcat în minutul 77 pentru 2-2, iar Liverpool nu a mai reușit să revină în joc, astfel că echipa lui Jurgen Klopp pleacă de la Londra cu un singur punct.

Mohamed Salah: ”Dacă vorbesc, va fi 'foc'”

Mohamed Salah a început meciul din postura de rezervă și a fost aruncat în joc pe finalul partidei, după ce Klopp a încercat să forțeze golul victoriei. Doar că, înainte ca egipteanul să intre pe teren, a existat un conflict între cei doi care nu a trecut neobservat de camerele TV.

Întrebat la finalul partidei despre conflictul cu fotbalistul său, antrenorul german a oferit un răspuns elegant și a spus că a discutat deja cu acesta în vestiar.

Jurnaliștii prezenți la London Stadium l-au așteptat și pe Mo Salah la zona mixtă, dar acesta nu a vrut să ofere declarații: ”Dacă vorbesc, va fi 'foc'”, a spus, din mers, egipteanul.

Liverpool rămâne pe locul trei

În următoarea etapă, Liverpool va avea parte de un alt test dificil, pe teren propriu, în compania celor de la Tottenham.

West Ham rămâne pe locul opt, cu 49 de puncte, la patru distanță de ultimul loc care asigură prezența în cupele europene. ”Ciocănarii” vor evolua în următoarea etapă în deplasare, în compania rivalei locale Chelsea.