SOC IN LA LIGA! Barcelona a incasat 3 goluri in 7 minute! Messi a batut inca un record, iar un gol a fost anulat de VAR. Ce s-a intamplat

la liga Barcelona Leo Messi levante Spania SOC IN LA LIGA! Barcelona a incasat 3 goluri in 7 minute! Messi a batut inca un record si are un gol anulat, insa nu a putut face minunea
Data publicarii: Sambata 02 Noiembrie 2019, 18:46
Data actualizarii: Sambata 02 Noiembrie 2019, 19:34

Barcelona a fost invinsa de Levante in deplasarea de la Valencia.

Socul serii vine din La Liga, unde Barcelona a fost invinsa de Levante, dupa ce a condus cu 1-0, prin golul marcat de Messi din penalty, in minutul 38. Levante a inceput repriza a doua in forta, marcand 3 goluri in 7 minute in poarta lui Ter Stegen.

Prin golul marcat din penalty, Lionel Messi a mai doborat un record, a ajuns la golul 500 marcat cu piciorul stang. De asemenea, este a 5-a partida consecutiva in care marcheaza pentru catalani. Argentinianul a avut si un gol anulat cu VAR, pe motiv de ofsaid.

• SOC IN LA LIGA! Barcelona a incasat 3 goluri in 7 minute! Messi a batut inca un record si are un gol anulat, insa nu a putut face minunea

Ce s-a intamplat? Messi i-a pasat lui Griezmann care se afla in spatele linei de fundasi a lui Levante. Arbitrul Hernandez Hernandez a trecut golul ca fiind valabil, insa VAR l-a corectat iar reusita a fost anulata. Catalanii nu au obiectat la decizia luata de arbitrul virtual.