VIDEO Imagini emoționante cu Toni Kroos plângând la ultimul meci jucat pentru Real Madrid pe ”Santiago Bernabeu”!

Toni Kroos finala champions league Real Madrid retragere Santiago Bernabeu Spania
Data publicarii: Duminica 26 Mai 2024, 11:33
Data actualizarii: Duminica 26 Mai 2024, 11:39

Mijlocașul german și-a anunțat retragerea din cariera de jucător la sfârșitul acestui sezon.

Campioana Real Madrid a terminat la egalitate sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 0-0, cu Betis Sevilla, în ultima etapă din La Liga.

MVP-ul partidei a fost desemnat germanul Toni Kroos, aflat la ultima sa apariţie ca jucător pe stadionul ”Santiago Bernabeu”.

Un meci care nu mai conta în clasament a fost cel care va rămâne în istorie ca ultima partidă pe ”Santiago Bernabeu” a lui Toni Kroos.

Mijlocaşul german a jucat titular şi a fost înlocuit în minutul 86, atunci când toţi coechipierii s-au adunat în jurul lui, iar întreg stadionul l-a aplaudat pe „regele Toni”.

Kroos a venit pe bancă, unde a fost întâmpinat de copiii săi.

Pe teren, oaspeţii au avut un gol anulat de VAR, în minutul 39, iar meciul s-a încheiat la egalitate, 0-0.

Real Madrid este astfel și oficial campioana Spaniei, cu 95 de puncte, în timp ce Betis Sevilla, cu 57 de puncte, a terminat pe locul 7, cel care duce în Conference League.

Pentru Real urmează finala Ligii Campionilor de sâmbătă, 1 iunie, ultim act în care madrilenii înfruntă, pe Wembley, formaţia germană Borussia Dortmund. news.ro