Eroul Sevillei n-are liniste acasa! "SUPERCLASICO" in dormitor: Ocampos a jucat la River Plate, iar sotia fotomodel tine cu Boca Juniors

lucas ocampos FC Sevilla Spania Eroul Sevillei n-are liniste acasa! "Superclasico" in dormitor: Ocampos a jucat la River Plate, iar sotia fotomodel tine cu Boca Juniors
Data publicarii: Marti 07 Iulie 2020, 16:23
Data actualizarii: Marti 07 Iulie 2020, 16:29

Argentinianul Lucas Ocampos e marea revelatie a echipei FC Sevilla in acest sezon din La Liga.

Luni seara, Sevilla a castigat cu 1-0 meciul cu Eibar, rezultat al carui merit ii revine in special atacantului sud-american. Pe langa faptul ca a marcat unicul gol, Ocampos a fost protagonistul unei situatii care rar se vede in fotbal.

Astfel, in prelungirile partidei (minutul 101), portarul gruparii andaluze, cehul Vaclik, s-a accidentat fara ca Sevilla sa mai aiba dreptul la schimbari, intre buturi intrand nimeni altul decat Ocampos. Ei bine, la ultima faza a partidei, un corner al oaspetilor, argentinianul a parat un sut din apropiere venit, atentie, de la portarul advers, urcat in careu pentru a le da o mana de ajutor coechipierilor.