EIBAR - REAL 3-0 | SOC total la primul meci dupa ce Solari a semnat contractul! Un jucator care apartine de Barca a DEVASTAT apararea Realului

Eibar - Real Madrid Eibar Eibar - Real Marc Cucurella santiago solari Spania SOC total la primul meci dupa ce Solari a semnat contractul! Un jucator care apartine de Barca a DEVASTAT apararea Realului
Data publicarii: Sambata 24 Noiembrie 2018, 16:57
Data actualizarii: Sambata 24 Noiembrie 2018, 17:01

Real Madrid a fost umilita in partida de la Eibar si poate sa ramana la 7 puncte in spatele Barcelonei, daca aceasta o invinge pe Atletico.

"Fara Lopetegui, pe cine mai poate da afara acum Florentino Perez?" se intreaba cei de la Marca dupa esecul umilitor cu Eibar. Campiona Europei din ultimii 3 ani a fost invinsa categoric de Eibar pentru prima data in istoria micutei echipe spaniole. La primul meci dupa ce Santiago Solari a semnat contractul de antrenor pana in 2021, Real Madrid a avut o evolutie extrem de slaba.

Real a incercat doar 5 suturi la poarta in prima repriza, in timp ce Eibar a fost mult mai periculoasa si a deschis scorul prin Escalante in minutul 16. Imediat dupa pauza au venit doua lovituri de KO date de Eibar intr-un interval de 5 minute - Enrich si Kike au inscris.

Desi n-a marcat, jucatorul meciului a fost un jucator ... al Barcei! Marc Cucurella, 20 de ani, jucator imprumutat de Barca la Eibar, a creat mai multe faze periculoase si a dat pasa decisiva la golul al doilea.