EIBAR - REAL 3-0 | SOC total la primul meci dupa ce Solari a semnat contractul! Un jucator care apartine de Barca a DEVASTAT apararea Realului

Sambata 24 Noiembrie 2018, 16:57

Real Madrid a fost umilita in partida de la Eibar si poate sa ramana la 7 puncte in spatele Barcelonei, daca aceasta o invinge pe Atletico.

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Pe Instagram Sport.ro ai cele mai tari imagini din sport!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

"Fara Lopetegui, pe cine mai poate da afara acum Florentino Perez?" se intreaba cei de la Marca dupa esecul umilitor cu Eibar. Campiona Europei din ultimii 3 ani a fost invinsa categoric de Eibar pentru prima data in istoria micutei echipe spaniole. La primul meci dupa ce Santiago Solari a semnat contractul de antrenor pana in 2021, Real Madrid a avut o evolutie extrem de slaba.

Real a incercat doar 5 suturi la poarta in prima repriza, in timp ce Eibar a fost mult mai periculoasa si a deschis scorul prin Escalante in minutul 16. Imediat dupa pauza au venit doua lovituri de KO date de Eibar intr-un interval de 5 minute - Enrich si Kike au inscris.

Desi n-a marcat, jucatorul meciului a fost un jucator ... al Barcei! Marc Cucurella, 20 de ani, jucator imprumutat de Barca la Eibar, a creat mai multe faze periculoase si a dat pasa decisiva la golul al doilea.

RADET, o anchetă despre prostie şi corupţie. Cât valorează apa pierdută în subsolul Bucureștiului