Real Madrid Deportivo Alaves Julen Lopetegui la liga Spania Spania Cifrele rusinii pentru Real Madrid! Lopetegui, agentul 0 in 4! Real nu a dat gol de 6 ore si 49 minute si a egalat un record vechi de 33 de ani
Data publicarii: Duminica 07 Octombrie 2018, 11:03
Data actualizarii: Duminica 07 Octombrie 2018, 11:06

Realul a pierdut din nou si a ajuns la 4 meciuri consecutive fara gol marcat. Criza de adanceste la Madrid.

Real Madrid a fost invinsa in minutul 90+5 de Deportivo Alaves, fiind rapusa de un gol marcat de Manu Garcia. Echipa lui Julen Lopetegui a ajuns la patru meciuri consecutive fara gol marcat!

Invinsa la mijlocul saptamanii de CSKA Moscova, scor 0-1 pe Luzhniki, Real a pierdut acum si in campionat. Madrilenii au cedat cu acelasi scor in fata lui Deportivo Alaves.

Real Madrid a ajuns la 6 ore si 49 minute fara gol marcat, fiind pentru a treia oara in istoria clubului cand bifeaza patru meciuri fara sa inscrie.

Ultimul gol marcat de Real Madrid a fost consemnat pe 22 septembrie, intr-un meci cu Espanyol.

Ultima data cand Realul a traversat o astfel de seceta s-a intamplat in 1985, in urma cu 33 de ani.