Ce nebunie de meci in Cupa Spaniei! Barcelona a intors scorul pana la pauza cu Sevilla: repriza a doua a fost un adevarat recital al catalanilor

Barcelona barcelona sevilla Cupa Spaniei Sevilla Spania Ce nebunie de meci in Cupa Spaniei! Barcelona intoarce scorul cu Sevilla: Banega a ratat incredibil un penalty
Data publicarii: Miercuri 30 Ianuarie 2019, 23:15
Data actualizarii: Joi 31 Ianuarie 2019, 00:23

Barcelona s-a calificat in semifinalele Cupei Spaniei.

Dupa 0-2 in tur, catalanii aveau o misiune dificila, la prima vedere, in returul contra Sevillei, Barca a reusit sa egaleze situatia la general dupa doar o repriza, iar in partea a doua a defilat. Barcelona a castigat cu 6-1.

Coutinho a deschis scorul rapid, din penalty, in minutul 12. Sevilla a avut sansa egalarii, tot din penalty, dar Banega a ratat lovitura de pedeapsa in minutul 25. Rakitic a facut 2-0 in minutul 32.

Spectacolul a continuat si in repriza a doua! Coutinho a reusit dubla in minutul 53, iar Sergi Roberto a marcat pentru 4-1 dupa doar un minut. Arana a marcat golul de onoare al celor de la Sevilla in minutul 67.

Suarez a marcat si el in minutul 89, iar Messi a stabilit scorul final in minutul 2 al prelungirilor.