Barcelona, calificare CHINUITA in sferturile Cupei Regelui! De Jong, noul MAGICIAN al catalanilor! A inscris si Messi. VIDEO cu golurile din Rayo 1-2 Barcelona

Barcelona cupa regelui Griezmann messi Rayo Vallecano Spania Calificare CHINUITA pentru Barcelona in sferturile Cupei Regelui! A fost condusa de Rayo, dar Messi si De Jong au intors scorul! VIDEO cu golurile din Rayo 1-2 Barcelona
Data publicarii: Miercuri 27 Ianuarie 2021, 23:47
Data actualizarii: Joi 28 Ianuarie 2021, 00:44

Barcelona a infruntat Rayo Vallecano in optimile de finala ale Cupei Regelui.

Catalanii au obtinut cu emotii calificarea in sferturi, dupa ce au fost condusi. In minutul 63, Fran Garcia a deschis scorul, impingand in poarta o minge respinsa gresit de Neto.

Dupa doar 7 minute, Messi a restabilit egalitatea dupa o pasa perfecta a lui Griezmann, iar in minutul 80 De Jong a dus-o pe Barcelona in avantaj upa o faza similara, care a pornit de la Messi si al carui assist i-a apartinut lui Jordi Alba.

Messi ar mai fi putut sa inscrie si in prelungiri, insa balonul nu a prins spatiul portii.

In sferturile de finala ale Cupei Regelui s-au mai calificat pana acum Levante, Betis, Sevilla, Almeria si Villareal, alte doua partide fiind programate joi.