ALARMA la Madrid dupa El Clasico! Cristiano Ronaldo s-a accidentat si a fost schimbat la pauza! Ce a anuntat Zidane dupa meci

El Clasico Cristiano Ronaldo fc barcelona Real Madrid Spania
Data publicarii: Luni 07 Mai 2018, 09:12
Data actualizarii: Luni 07 Mai 2018, 09:15

Cei de la Real sunt optimisti ca prezenta lui Cristiano Ronaldo la finala Ligii Campionilor nu va fi pusa sub semnul intrebarii.

Cristiano Ronaldo a jucat doar 45 de minute in Barcelona 2-2 Real Madrid, inscriind in minutul 14 primul gol al "galacticilor". La acea faza insa Ronaldo s-a accidentat dupa intrarea prin alunecare a lui Pique. Ronaldo a strans din dinti pana la pauza cand a fost inlocuit cu Asensio.

Antrenorul celor de la Real Madrid, Zinedine Zidane, a vorbit dupa meci de starea lui Ronaldo: "Vom vedea maine (astazi) sa aflam care e problema. In acest moment nu e tocmai bine insa va fi probabil ceva minor. El parea sa creada ca nu e ceva serios. Nu e motiv de ingrijorare pentru finala Champions League" a declarat Zidane.

In urma golului de aseara, Cristiano Ronaldo l-a egalat pe Alfredo Di Stefano in topul celor mai buni marcatori din istoria El Clasico.