FOTO Dinamo, 4 meciuri, 4 victorii! Competiția în care ”buldogii” sunt invincibili

Dinamo, 4 meciuri, 4 victorii! Competiția în care ”buldogii” sunt invincibili Rugby

Echipa de rugby din Ștefan cel Mare merge brici în Cupa României.

După trei victorii în primele trei meciuri disputate în Cupa României, Dinamo a câștigat sâmbătă și derby-ul cu Rapid din aceeași competiție.

”Buldogii”, victorie și cu Rapid! 🐾

Victorie pe linie pentru băieții noștri în Cupă! 🔴⚪️

Echipa noastră a câștigat toate cele 4 meciuri disputate până acum, demonstrând constanță și forță în fiecare confruntare. 💪

În deplasarea de la Rapid, elevii scoțianului Carl Hogg s-au impus cu 40-25 (19-12 la pauză), reușind câte 3 eseuri în fiecare repriză. 🔥

Înaintea ultimului meci cu Steaua, „buldogii” și-au asigurat deja primul loc în grupă și vor juca acasă semifinala! 🏟️, a postat pagina Dinamo Rugby.

Meciul contând pentru etapa a patra din Cupa României s-a jucat pe Stadionul Olimpia din Capitală.

Pentru Dinamo au marcat: 🏉Sailasa Turagaluvu 2 eseuri, 🏉Eduard Cioroabă 2 eseuri, 🏉Cristi Chirică 1 eseu, 🏉Petre Urs 1 eseu, 🏉Jondre Williams 5 transformări.

”A fost un meci plin de dăruire și momente spectaculoase! 

La pauză scorul a fost egal!

Din păcate, rezultatul final: Rapid – Dinamo 25 – 40.

Mulțumim tuturor celor care au fost la stadion și au încurajat echipa!

HAI RAPID!❤️🇱🇻❤️, a postat în schimb pagina oficială Rugby Rapid.

Giuleștenii veneau în Cupă după o victorie în derby-ul cu Steaua, scor 15-3.

Publicitate
ARTICOLE PE SUBIECT
Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!