VIDEO INCREDIBIL! Bolt, atacat cu o STICLA inainte de finala de la 100 de metri: "Daca il prindeam, il BATEAM!" Anuntul politiei:

Usain Bolt Jocurile Olimpice JO 2012
Data publicarii: Luni 06 August 2012, 10:00
Data actualizarii: Luni 06 August 2012, 10:45

Aproximativ 2 MILIARDE de oameni au urmarit finala cursei de 100 de metri, castigata de Usain Bolt cu un nou record olimpic: 9,63!

Inainte de start, cand tot stadionul amutise iar atletii erau concentrati, un spectator beat a aruncat cu o sticla spre Usain Bolt! Din fericire, aceasta nu a ajuns pana la el iar cursa s-a desfasurat normal. Bolt a castigat, Yohan Blake s-a clasat pe locul 2 iar americanul Justin Gatlin s-a clasat pe locul 3. "Sticla aia aruncata ne-a distras putin atentia. Cand esti acolo concentrat iar tot stadionul face liniste auzi si un ac atunci cand cade.", spune Gatlin.

Bolt sustine ca n-a auzit nimic. "Mi se tot spune despre asta, dar nu stiu nimic. Cine ar fi facut asa ceva", se intreaba Bolt, care a avut totusi un start greoi.

Edith Bosch, campioana olandeza la judo, a postat imediat pe Twitter. "E INCREDIBIL! Il bateam pe respectivul daca eram acolo", a scris acesta.

Politia britanica a anuntat ca suspectul a fost arestat iar acesta se afla la sectie.