Toate li se întâmplă lor. De ce au refuzat italienii să mai ofere interviuri la Cluj după EURO U21

Italia U21 Cluj-Napoca EURO U21 Norvegia Nationala
Data publicarii: Joi 29 Iunie 2023, 08:09
Data actualizarii: Joi 29 Iunie 2023, 08:10
Italia U21 a fost eliminată de la Campionatul European de tineret, după ce a pierdut contra Norvegiei, pe Cluj Arena, în ultimul meci din grupa D, scor 0-1.

Din grupa D s-au calificat în sferturile de finală Franța, cu punctaj maxim, 9 puncte, și Elveția, cu 3 puncte. Italia și Norvegia au încheiat și ele cu trei puncte, însă sunt eliminate pentru că au marcat mai puține goluri decât Elveția.

De ce au refuzat italienii să mai ofere interviuri la Cluj după EURO U21

După meciul disputat pe Cluj Arena, jucătorii naționalei U21 a Italiei au refuzat să apară la interviuri. Din informațiile PRO TV, elevii lui Paolo Nicolato au fost nemulțumiți că nu au avut apă caldă la stadion după joc, astfel că nu s-au mai prezentat la zona mixtă.

Pentru Italia a fost al treilea moment neplăcut de la Cluj-Napoca. În primul meci, contra Franței (1-2), lui Raoul Bellanova nu i s-a validat un gol, deși reluările au părut să arate că minega a depășit cu întreaga circumferință linia porții. După acest incident, UEFA a decis să introducă sistemul VAR la EURO U21, începând cu faza sferturilor de finală.

De asemenea, tot la Cluj-Napoca, din vestiarul Italiei au fost furate patru pereche de ghete. Polițiștii au anunțat deja demararea unei anchete.