VIDEO Deja calificată la Campionatul European, naționala U19 a pierdut la scor ultimul meci din grupă!

Echipa Nationala Adrian Vasii Campionatul European U19 Islanda Romania Under 19 Nationala
Data publicarii: Marti 29 Martie 2022, 13:00
Data actualizarii: Marti 29 Martie 2022, 14:51

Echipa antrenată de Adrian Văsîi a câștigat primele două partide de la Turul de Elită, 5-1 cu Georgia și 2-1 cu gazda Croația.

Astăzi, de la ora 13, naționala Under 19 a României, antrenată de Adrian Văsîi, a disputat ultima partidă de la Turul de Elită, pierzând clar, 0-3 cu Islanda.

”Tricolorii” erau deja calificați la turneul final al Campionatului European din Slovacia (18 iunie - 1 iulie 2022) după victoriile din primele două meciuri, 5-1 cu Georgia și 2-1 cu gazda Croația.

Golurile au fost marcate de Hoti (14 și 60) și Sigurgeirsson (72).

Islandezul Thorkelsson a fost eliminat în minutul 42, Rareș Ilie a primit și el cartonașul roșu ('50), iar adversarii noștri au ratat un penalty în minutul 59.

România Under 19 - Islanda Under 19 0-3 (Hoti '14, '60, Sigurgeirsson '72)

ROMÂNIA U19: 12. Mitrovic – 14. Coubiș, 4. Gergely, 3. Dănuleasă, 2. Pantea – 8. Pandele, 20. N. Popescu – 11.  Bodișteanu, 7. Radaslavescu, 10. R. Ilie (căpitan) – 15. Andronache

Rezerve: 1. R. Popa – 5. Andrei, 6. Sîrbu, 9. Chirițoiu, 16. Pîrvulescu, 17. Tănasă, 18. Hofman, 19. Amzăr, 22. L. Mihai

Selecționer: Adrian Văsîi