VIDEO Rio Ferdinand nu s-a abținut după interviul cu Jude Bellingham. Ce a spus despre starul lui Real Madrid e neașteptat

jude bellingham Manchester City Real Madrid uefa champions league Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 18 Aprilie 2024, 08:42
Data actualizarii: Joi 18 Aprilie 2024, 08:47

Real Madrid s-a calificat în semifinalele din Champions League, după ce a învins-o pe Manchester City cu scorul de 4-3, la loviturile de departajare.

Meciul din manșa retur a sferturilor de finală s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, atât la capătul celor 90 de minute regulamentare, cât şi al prelungirilor.

În partida de pe Santiago Bernabeu, cele două formații au remizat, scor 3-3, diferenţa făcându-se la penalty-uri, unde Andry Lunin a făcut diferenţa, apărând şuturile lui Bernardo Silva şi Mateo Kovacic.

Rio Ferdinand, impresionat de Jude Bellingham

La finalul confruntării de pe Etihad Stadium, starul britanic a oferit un interviu pentru TNT Sports, iar Rio Ferdinand a avut o remarcă specială la adresa atacantului lui Real Madrid.

"Cum de răspunzi atât de elocvent la întrebări? Spune-mi... câți ani ai, frate?", a spus Ferdinand.

"Cred că trebuie să o vezi mai mult ca pe o responsabilitate decât ca pe o presiune... dacă îți dorești să vii la un club precum Real Madrid trebuie să fi conștient că vei fi criticat, vei fi mereu sub lumina reflectoarelor", a explicat Jude Bellingham.

"Bellingham este genul de persoană cu care vrei să vină fata ta acasă... asta îți dorești să aducă!", a concluzionat Rio Ferdinand.