Recordurile stabilite de Lionel Messi după golul marcat cu Maccabi Haifa. La ce capitol l-a depășit pe Cristiano Ronaldo

Lionel Messi Maccabi Haifa PSG record Lionel Messi uefa champions league Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 14 Septembrie 2022, 22:52
Data actualizarii: Miercuri 14 Septembrie 2022, 23:08

În runda a doua din grupele UEFA Champions League, PSG a evoluat în deplasare, împotriva celor de la Maccabi Haifa.

După prima repriză, cele două echipe se aflau la egalitate, scor 1-1, după reușitele lui de Tjarron Chery (minutul 24) și de Lionel Messi (minutul 37).

Recordurile stabilite de Lionel Messi după acest gol

Datorită acestei reușite, starul argentinian a stabilit două recorduri. Este pentru al 18-lea sezon de UEFA Champions League când Lionel Messi marchează un gol. În plus, fotbalistul a ajuns să înscrie în competiția europeană împotriva a 39 de echipe diferite, cu una mai mult decât are Cristiano Ronaldo în palmares.

Lionel Messi va decide ce va face sezonul viitor după Cupa Mondială

Lionel Messi nu a luat încă nicio decizie cu privire la viitorul său și crede că este prea devreme să o facă, argentinianul e gata să aștepte câteva luni pentru a vedea cum decurg lucrurile.

În prezent, se concentrează asupra sezonului său la Paris Saint-Germain, echipa franceză având un început impresionant, iar jucătorul pare să își fi regăsit vechea formă.

Câștigătorul de șapte ori a Balonului de Aur a marcat trei goluri și a oferit șapte pase decisive în Ligue 1 până acum în acest sezon și formează un parteneriat excelent cu Neymar și Kylian Mbappe.