Ratari de infarct pentru Neymar in prima repriza cu Bayern! A trimis de doua ori in bara inainte ca nemtii sa deschida scorul!

Liga Campionilor Bayern Munchen Neymar Paris Saint-Germain Liga Campionilor Ratari de infarct pentru Neymar in prima repriza cu Bayern! A trimis de doua ori in bara inainte ca nemtii sa deschida scorul!
Data publicarii: Marti 13 Aprilie 2021, 22:59
Data actualizarii: Marti 13 Aprilie 2021, 23:47

Neymar a facut o prima repriza de senzatie in returul cu Bayern, cu toata ca echipa sa a fost condusa cu 1-0 la pauza.

Starul lui PSG a lovit de doua ori bara intr-un interval de doar doua minute. Mai intai, in minutul 37, Neymar a sutat din 15 metri cu interiorul la coltul lung, insa mingea a lovit vinclul portii campioanei Europei.

In minutul 39, in urma unei combinatii de efect cu Mbappe, Neymar a scapat singur cu Neuer, a trimis mingea elegant pe langa portarul german, insa mingea lovit bara laterala de aceasta data.

Iar cliseul conform in fotbal ocaziile se razbuna a functionat de aceasta data. In minutul 40, Eric Maxim Choupo-Moting a deschis scorul cu o lovitura de cap din cativa metri dupa ce Navas a respins in fata o minge sutata de Alaba.