FOTO ȘI VIDEO Luis Enrique este în extaz după aflarea adversarei lui PSG din Champions League: "Mă întorc acasă!"

Luis Enrique Barcelona Champions League PSG psg barcelona Liga Campionilor
Ionuț Stoica
Data publicarii: Duminica 17 Martie 2024, 08:48
Data actualizarii: Duminica 17 Martie 2024, 09:21

Paris Saint-Germain și FC Barcelona joacă în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

Luis Enrique, antrenorul echipei naționale a Spaniei, a făcut câteva declarații emoționante în legătură cu întoarcerea sa la Barcelona în calitate tehnician al francezilor, pentru meciul dintre PSG și Barça din sferturile UEFA Champions League.

"Mă întorc acasă"

"Mă întorc acasă, așa cum se întâmplă de Crăciun", a spus Enrique, exprimându-și bucuria de a reveni la Barcelona, un loc foarte special pentru el.

• Luis Enrique

"Revenim la Barcelona, care este, fără îndoială, un loc foarte special pentru mine", a adăugat el, subliniind legătura sentimentală cu orașul și clubul catalan:

"PSG și Barça sunt echipe care au împărtășit deja multe împreună. Este o confruntare frumoasă, plină de intrigă, și sunt foarte fericit pentru această ocazie".

"Remember this?"

După tragerea la sorți, Barcelona a făcut o ironie subtilă, postând o imagine pe contul lor de social media cu Messi și Neymar, celebrând victoria din 2017 împotriva lui PSG într-un meci memorabil din Liga Campionilor.

Cu toate că pierduseră cu 4-0 în prima manșă, Barcelona a reușit să câștige returul cu 6-1, Neymar și Messi fiind protagoniștii acelei remontade incredibile.