Faza care i-a enervat si mai tare pe fanii lui Juve! La cateva minute dupa ce l-a eliminat direct pe Ronaldo, Brych a avut de judecat acest moment! Ce decizie a luat

juventus Felix Brych Liga Campionilor uefa champions league Valencia Liga Campionilor Faza care i-a enervat si mai tare pe fanii lui Juve! La cateva minute dupa ce l-a eliminat direct pe Ronaldo, Brych a avut de judecat acest moment! Ce decizie a luat
Data publicarii: Joi 20 Septembrie 2018, 10:05
Data actualizarii: Joi 20 Septembrie 2018, 10:08

Juventus s-a impus cu 2-0 in deplasarea de la Valencia, in prima etapa a grupelor UEFA Champions League. Ambele goluri ale italienilor au fost marcate de Pjanic, din doua penaltyuri.

Meciul de pe Mestalla a fost marcat si de eliminarea lui Cristiano Ronaldo, prima din cariera in UEFA Champions League. Portughezul a vazut rosu direct din partea arbitrului Felix Brych dupa o faza in care Murillo a cazut de langa el, iar acesta i-a pus mana in cap, spunandu-i sa nu mai simuleze.

Faza eliminarii lui Ronaldo a avut loc in minutul 29.

14 minute mai tarziu, Brych a avut de judecat o alta faza, pe care a tratat-o diferit.

In minutul 43, Dani Parejo i-a pus talpa pe fata lui Joao Cancelo, mijlocasul spaniol primind doar cartonasul galben, lucru care i-a enervat si mai tare pe fanii lui Juve.

Parejo a ratat apoi un penalty in minutele de prelungire ale partidei.