BLESTEMUL s-a terminat! Prima victorie in Champions League pentru Marseille dupa 13 infrangeri consecutive! Au fost 8 ani de batai

Olympique de Marseille Andre Villas-Boas Dimitri Payet olympiakos uefa champions league Liga Campionilor Fanii lui OM pot rasufla usurati! Echipa lor a invins pe Olympiakos si a pus capat unui sir de 13 infrangeri consecutive in cea mai importanta competitie continentala
Data publicarii: Miercuri 02 Decembrie 2020, 00:07
Data actualizarii: Miercuri 02 Decembrie 2020, 00:21

Echipa lui Andre Villas-Boas a invins pe teren propriu cu scorul de 2-1 pe Olympiakos.

Este prima victorie pentru francezi dupa 13 infrangeri consecutive in cea mai importanta competitie europeana, una dintre cele mai negre serii din istoria competitiei.

Marseille a fost aproape sa piarda chiar a 14-a partida consecutiva, grecii intrand in avantaj la pauza dupa golul lui Mady Camara.

Vedeta Dimitri Payet l-a salvat insa pe Villas-Boas de o noua infrangere, marcand doua goluri din lovituri de la 11 metri, in minutele 55 si 75.

Cu aceasta victorie, francezii au sanse chiar sa prinda locul care duce in Europa League, fiind la egalitate de puncte cu Olympiakos cu o singura partida ramasa de disputat.

In ultima etapa Marseille se va deplasa pe Etihad pentru meciul cu Manchester City, in timp ce grecii vor evolua pe teren propriu cu FC Porto.