A recunoscut Neuer superioritatea lui Mbappe?! Cum a fost surprins portarul lui Bayern dupa al doilea gol al starului francez

Manuel Neuer Bayern Munchen Champions League kylian mbappe Paris Saint-Germain Liga Campionilor A recunoscut Neuer superioritatea lui Mbappe?! Cum a fost surprins portarul lui Bayern dupa al doilea gol al starului francez
Data publicarii: Joi 08 Aprilie 2021, 00:49
Data actualizarii: Joi 08 Aprilie 2021, 00:56

Kylian Mbappe a facut un nou meci de vis in UEFA Champions League.

Dupa ce a marcat 3 goluri pe Camp Nou impotriva Barcelonei, atacantul de 22 de ani i-a batut aproape de unul singur pe cei de la Bayern Munchen, chiar pe Allianz Arena, in turul sferturilor de finala.

Mbappe a lovit pentru prima data in minutul 3 cu un sut puternic din 12 metri dupa o pasa primita de la Neymar.

Tot Kylian Mbappe a fost si cel care a inchis tabela, dupa ce Bayern revenise de la 0-2 si reusise sa egaleze. In minutul 68, vedeta lui PSG a primit o pasa excelenta de la Di Maria, a avansat cu mingea la picior pana in marginea careului si a sutat printre picioarele lui Boateng, prinzandu-l pe picior gresit pe Neuer.

Imediat dupa ce mingea a intrat in plasa, portarul lui Bayern a putut fi vazut batand puternic din palme ca si cum l-ar fi aplaudat pe Mbappe pentru faza pe care a reusit-o.