Tamas zambeste din nou! Voluntari ramane in prima liga dupa victoria la scor cu Dunarea! Aici ai tot ce s-a intamplat in Voluntari 4-0 Dunarea Calarasi

fc voluntari baraj de promovare Dunarea Calarasi Liga 1 Superliga
Data publicarii: Joi 03 Iunie 2021, 20:16
Data actualizarii: Joi 03 Iunie 2021, 22:25

Voluntari s-a impus fara probleme in returul cu Dunarea Calarasi!

Voluntari 4-0 Dunarea Calarasi

FINAL!

• Voluntari - Dunarea Calarasi, LIVE de la 20:30 | Lupta stransa la baraj! Tamas ar putea juca ultimul meci din cariera

Min. 86: GOOOOL VOLUNTARI! Achim reuseste sa inscrie fara probleme cu un sut puternic, trimis in stanga portarului, care a sarit in directia opusa.

Min. 85: Penalty pentru Voluntari! Cristian Bud loveste balonul cu mana dupa o centrare venita din corner, iar Mladenovic arata punctul cu var.

Min. 79: GOOOOOL VOLUNTARI! Armas reuseste sa trimita balonul in plasa dupa o lovitura cu capul!

Min. 54: CARTONAS ROSU! Salceanu vede al doilea galben si este eliminat.

Min. 49: Ocazie Voluntari! Mailat scapa singur cu portarul, dar ezita si ii paseaza lui Ion Gheorghe, iar portarul se repliaza si retine balonul.

Min. 46: A inceput a doua repriza!

PAUZA

Min. 31: Ocazie Voluntari! Jefte primeste de la Ricardinho si il laseaza pe Lopes, care centreaza in fata portii pentru Ion Gheorghe. Portarul a iesit inspirat si a respins cu piciorul, dar balonul a ajuns la Betancor, care a tras pe langa poarta.

Min. 30: Ocazie Calarasi! Tudoran recupereaza balonul,intra in careu si incearca sa il lobeze pe portar, care insa e atent si respinge.

Min. 18: GOOOOOL VOLUNTARI! Lopes preia bine o degajare a portarului si ii trimite balonul lui Jefte, care drbileaza doi adversari si suteaza pe jos, langa bara din dreapta.

Min. 7: GOOOOL VOLUNTARI! Droppa profita de eroarea din defensiva oaspetilor si inscrie cu un sut din fata portii.

Min. 3: Ocazie Dunarea! Lansare buna pentru Kanda, care scapa singur cu portarul si suteaza la coltul lung, dar Rimniceanu intervine bine.

Min. 1: A inceput meciul!

Echipele de start:

FC Voluntari: Ramniceanu - I. Balaur, Tamas, Armas, - Cr. Costin, I. Gheorghe, Droppa, Ivanov, Al. Vlad - Pesici, Betancor
Rezerve: Lavin, Briceag, Marcelo, Mailat, Helder, Angelov, Al. Ilie, Ricardinho, Satli
Antrenor: Liviu Ciobotariu

Dunarea Calarasi: Began - A. Rus, B. Sandru, K. Wiktorski, Salceanu - Kanda, Cr. Puscas, Djurici, Carstocea - Alami - V. Alexandru
Rezerve: Krell, Tenea, Tudoran, Fotescu, Tache, Calu, Bud, Acolatse, S. Sava
Antrenor: Cristi Pustai

Voluntari a reusit sa se impuna cu 2-1 in meciul tur, dupa ce Dunarea a deschis scorul in minutul 31, prin Kanda. Jefte a egalat cu cinci minute inainte de pauza, dar Alexandru Vlad a reusit sa aduca victoria echipei sale in minutul 73.

Ilfovenii se afla pentru a treia oara la baraj cu o echipa din a doua liga pentru mentinerea in Liga 1, dupa ce s-au impus cu UTA in 2016 si Chindia in 2018.

De cealalta parte, daca ar reusi sa intoarca rezultatul, Dunarea Calarasi s-ar intoarce in primul esalon dupa o absenta de doi ani.

Meciul are o insemnatate aparte pentru Gabi Tamas, care a anuntat la finalul turului ca se gandeste serios sa se retraga din fotbal.