Sepsi 0-1 CFR Cluj | CFR, pe val in playoff! A depasit-o iar pe FCSB dupa un meci tensionat la Sf. Gheorghe. Cum arata clasamentul

Sepsi Sf. Gheorghe CFR Cluj Liga 1 playoff Superliga Sepsi 1-0 CFR Cluj | CFR marcheaza din penalty in ultimul minut al reprizei! Dimitrov a facut hent
Abel Lorin
Data publicarii: Miercuri 21 Aprilie 2021, 23:29
Data actualizarii: Miercuri 21 Aprilie 2021, 23:56

CFR a castigat la Sf. Gheorghe si a depasit-o pe FCSB in clasamentul playoff-ului! Ros-albastrii au un meci in minus. FCSB joaca maine seara cu Clinceni.

SEPSI 0-1 CFR Cluj

min 90: 5 minute suplimentare pentru jocul de la Sf. Gheorghe.

min 85: Sigurjonsson isi face loc in careul advers, reuseste sa trimita spre poarta din cadere, dar scoate Niczuly. Balonul sare spre Rondon, dar goalkeeperul lui Sepsi se repriza si respinge cu palma in momentul in care venezueleanul se pregatea sa trimita spre poarta.

min 82: Sut din afara careului trimis de Costache, putin alaturi. Executie frumoasa, in cross, a fotbalistului de la CFR.

min 45: GOL CFR! Trage Deac de la 11 metri si inscrie! 0-1 la pauza meciului de la Sf. Gheorghe.

min 45: Dimitrov face hent in careu si Istvan Kovacs da penalty pentru CFR!

min 15: Cap Safranko, Arlauskis n-are emotii.

min 6: CFR schimba unul dintre jucatorii U21. Joca iese, intra Chipciu in locul sau.

min 1: A inceput meciul!

Echipele:

_______________________________________________________________________________________

Campioana en-titre vine dupa victoria categorica cu Clinceni de pe teren propriu si ar putea urca pe primul loc in cazul in care castiga la Sf. Gheorghe. De cealalta parte, Sepsi a debutat in playoff cu o remiza pe terenul Craiovei, 0-0.

Echipa lui Grozavu nu a mai castigat de patru meciuri, de la victoria cu 2-1 de la Botosani si se afla pe locul patru in clasament, cu 24 de puncte obtinute.

CFR Cluj a ajuns la patru meciuri fara infrangere, ultima fiind pe Arena Nationala cu FCSB, 0-3.

Sepsi nu a reusit sa se impuna niciodata in cele unsprezece intalniri cu CFR Cluj. In returul sezonului regular, ardelenii s-au impus cu 1-0, prin golul inscris de Debeljuh in minutul 71.

Echipele probabile:

Sepsi Sf. Gheorghe: Niczuly - Dimitrov, Ninaj, Mitrea, Stefanescu - Vasvari, Fofana, Paun - Aganovic, Safranko, Nouvier
CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Ben Youssef, Burca, Camora - Deac, Hoban, Gadea - Chipciu, Debeljuh, Costache