FOTO Rednic is on fire! Cum a sărbătorit golul lui Omondi din UTA - Oțelul 3-1

Mircea Rednic Eric Johana Omondi Otelul Galati UTA Arad Superliga
Ionuț Stoica
Data publicarii: Joi 25 Aprilie 2024, 22:10
Data actualizarii: Joi 25 Aprilie 2024, 22:12

UTA Arad a ieșit învingătoare pe teren propriu, în fața celor de la Oțelul Galați, în etapa #6 a play-out-ului, scor 3-1.

Mircea Rednic, antrenorul celor de la UTA Arad, a avut o reactie surprinzătoare la golul lui Eric Johana Omondi, din minutul 62. Tehnicianul în vârstă de 62 de ani a înghenuncheat și i-a "curățat" ghetele atacantului kenyan, o celebrare des folosită în fotbal.

"Mircea este în flăcări din nou!", se arată pe pagina oficială de Instagram a celor de la UTA Arad.

A post shared by UTA Arad (@uta1945arad)

UTA Arad - Oțelul Galați, 3-1

UTA s-a impus categoric cu 3-1 împotriva celor de la Oțelul Galați, într-un meci din etapa a șasea a play-out-ului Superligii. Arădenii și-au asigurat menținerea în prima ligă. Trupa condusă de Mircea Rednic devine a doua echipă care se salvează de la retrogradare, alături de echipa lui Dorinel Munteanu.

UTA a deschis scorul în minutul 62 prin Eric Johana Omondi. Au urmat golurile lui Kevin Luckassen (78') și Rareș Pop (81'). Gălățenii au înscris golul de onoare în minutul 90+4, prin Juri Cisotti.