Reacția lui Adrian Mutu, după ce Dan Petrescu a plecat la finalul meciului fără să dea noroc

Rapid Bucuresti - CFR Cluj Adrian Mutu Dan Petrescu Superliga Superliga Adrian Mutu
Data publicarii: Marti 02 Mai 2023, 17:00
Data actualizarii: Marti 02 Mai 2023, 17:00

Rapid București - CFR Cluj s-a încheiat 3-1.

Cele două echipe s-au duelat în etapa cu numărul șase din play-off-ul Superligii. Rapid a început fantastic meciul din Giulești, iar în urma celor 90 de minute, formația lui Adrian Mutu a beneficiat de toate cele trei puncte.

Chiar înainte de pauză, Dan Petrescu, antrenorul lui CFR Cluj, a plecat grăbit spre vestiare. Același lucru l-a făcut și după ce arbitrul a pus capăt meciului, fără să-i strângă mâna lui Adrian Mutu, tehnicianul de la Rapid.

În timp ce Mutu vorbea cu reprezentanții mass-media la flash-interviu, Dan Petrescu a venit să dea noroc cu el, iar antrenorul giuleștenilor a admirat gestul pe care l-a făcut tehnicianul adversarilor, spunând că înțelege prin ce trece.

„A rămas dator că nu ne-am salutat după meci, mă bucur că a făcut gestul ăsta. Îl înțeleg pe Dan, e învățat să câștige. Puneți-vă în pielea lui și a celor de la CFR, au câștigat cinci campionate și acum au început să scârțâie puțin. Normal că apar și astfel de lucruri, nu eram supărat pe Dan, înțeleg aceste sentimente”, a spus Adrian Mutu, după meci.

Rapid București - CFR Cluj 3-1

Giuleștenii au început în forță. Marko Dugandzic a fructificat o lovitură de la 11 metri în minutul nouă, iar Kait a majorat diferența trei minute mai târziu. Christophe Braun a dus scorul la 2-1, dar croatul de la Rapid a marcat din nou și a readus avantajul de două goluri pe tabela de marcaj pentru echipa sa.

Echipele de start:

• Rapid București: Moldovan - Onea, Săpunaru, Grigore, Morais - Kait, Albu - Sefer, Ioniță II, Bamgboye - Dugandzic
  • CFR Cluj: Scuffet - Manea, Țîru, Yuri, Braun - Boateng, Muhar, Fica - Bîrligea, Janga, Krasniqi