Portarul de la UTA Arad pune tunurile pe arbitrul Adrian Cojocaru: "Sunt câine? Ce sunt?"

Florin Iacob FC Arges play-out superliga UTA Arad Superliga
Data publicarii: Marti 09 Mai 2023, 09:07
Data actualizarii: Marti 09 Mai 2023, 09:13

FC Argeș și UTA Arad au încheiat la egalitate, scor 2-2, într-un meci din etapa a șaptea din play-out-ul Superligii.

Partida de la Pitești a fost marcat de o serie de evenimente incredibile, Mircea Rednic intenționând să scoată echipa de pe teren în minutele de prelungire. FC Argeş a obţinut un punct după un meci cu un final tensionat şi în care a beneficiat de trei penalty-uri.

Florin Iacob, deranjat de comportamentul lui Adrian Cojocaru

Portarul de la UTA Arad a vorbit în termeni duri despre prestația centralului de la meciul FC Argeș - UTA Arad. La finalul partidei, acesta a declarat că Adrian Cojocaru a folosit un limbaj nepotrivit în dialogul cu el.

"La orice contact în România se dă penalty. Nu învăţăm nimic din afară. Credeţi că în Anglia se dădea vreodată aşa ceva la penalty-ul al treilea?

Domnul Cojocaru a folosit un limbaj așa nepotrivit cu mine. Mi-a zis:'Pleacă de aici'. Păi, sunt câine? Ce sunt?

Suntem foarte nervoşi, dezamăgiţi. M-am uitat la fază. Nu văd niciun contact nicăieri, sar paralel. Îşi bate joc de munca tuturor. Avem şi noi familii, copii acasă. Trebuie să ne luăm salariile, depindem de Superligă. Nu vreau să mă duc în liga a doua.

Suntem la mâna noastră, încă. Suntem la fotbal, e contact. Nu suntem la şah să nu-l lovesc pe omul care mută", a declarat Florin Iacob, citat de Orange Sport.