VIDEO "Mi-a fost frică, nu ar trebui să se întâmple așa ceva". Reacție categorică a lui Cristiano Bergodi după incidentele de la Cluj

Data publicarii: Luni 22 August 2022, 20:13
Data actualizarii: Luni 22 August 2022, 20:24

Partida U Cluj - Sepsi Sfântu Gheorghe 0-1 a fost întreruptă pentru 10 minute în prima repriză din cauza scandărilor xenofobe ale fanilor gazdelor la adresa Ungariei.

În minutul 26, arbitrul de centru Sebastian Colțescu a întrerupt meciul din cauza scandărilor xenofobe ale fanilor lui U Cluj la adresa Ungariei.

La finalul partidei, Cristiano Bergodi a vorbit atât despre evoluția echipei sale, cât și despre incidentele care au avut loc în tribună.

"Am câştigat şi e bine, am avut ocazii, au avut şi ei, dar pe un teren care înaintea meciului nu era unul bun. Nu suntem o echipă aşa de bătaie, de jucat contre pe contre. Şi a fost un pic greu.

Victorie muncită în ghilimele, măcar un episod şi putem câştiga. Şi s-a întâmplat în acest contraatac scurt. Asta ne trebuie şi am urcat sus în clasament", a declarat tehnicianul lui Sepsi.

Ce a declarat Cristiano Bergodi despre întreruperea meciului

"Mi-a fost frică. Nu ar trebui să se întâmple așa ceva, sincer. Eu sunt neutru, mi-a fost teamă că se va opri meciul. Nu ar trebui să existe aceste scandări, dar în România așa se întâmplă mereu, mai ales cu această echipă", a spus acesta.