"L-am văzut și un pic supărat". Marius Șumudică a dezvăluit problema cu care se confruntă Octavian Popescu

Marius Sumudica FCSB Octavian Popescu Superliga
Data publicarii: Joi 27 Iulie 2023, 21:03
Data actualizarii: Joi 27 Iulie 2023, 20:59

FCSB s-a impus cu scorul de 1-0 în manșa tur din turul doi preliminar Conference League, în fața celor de la CSKA 1948 Sofia.

În meciul de la Sofia, Octavian Popescu a jucat primele minute într-un meci oficial, în acest sezon. Mijlocașul de 20 de ani a fost suspendat pentru  primele două etape din campionat, iar în confruntarea din Conference League a evoluat o repriză, fără să se remarce.

Analiza lui Marius Șumudică cu privire la situația lui Octavian Popescu

Antrenorul de 53 de ani este de părere că fotbalistul celor de la FCSB nu dă randamentul așteptat, deoarece nu este folosit pe postul în care se simte cel mai bine.

"Octavian Popescu are o problemă: nu poate să joace niciodată în banda dreaptă. El nu poate să joace nici număr 10, singura poziție în care a dat randament a fost în banda stângă, unde joacă Florinel Coman în momentul de față.

N-ai cum să joci, fiindcă Florinel Coman are cel mai bun început de campionat. Ce să faci? În plus, Octavian Popescu a avut două etape de suspendare, n-are minute. El trebuie să joace, ca să crească. L-am văzut și un pic supărat când a intrat ieri", a spus Marius Șumudică, la Digi Sport.

VIDEO | Florinel Coman, după CSKA 1948 Sofia - FCSB 0-1

Florinel Coman, după CSKA 1948 Sofia - FCSB 0-1: "Foarte multe greșeli în atac și în apărare" pe www.sport.ro