ACUM: Intra in dialog cu eroul lui Dinamo de la Liberec, pe videochat-ul ProSport!

Florin Matache Superliga
Data publicarii: Luni 31 August 2009, 12:55
Data actualizarii: Luni 31 August 2009, 12:56

Eroul lui Dinamo de la Liberec, Florin Matache, vine luni, de la ora 13:00, la videochatul ProSport moderat de Daniel Marton.

CLICK AICI pentru videochat!

Goalkeeperul care nu s-a intalnit foarte des cu ocazia de a fi titular in poarta "cainilor", mai mereu stand in umbra lui Lobont sau a lui Dolha, a facut un meci memorabil la Liberec, in returul play-off-ului Europa League.

Matache a avut o contributie esentiala la calificarea istorica a gruparii din Stefan cel Mare in grupele Europa League. "Ros-albii" s-au impus cu 3-0 in timpul regulamentar, au rezistat in prelungiri asalturilor cehilor si au impins meciul spre loviturile de departajare. Portarul a avut cateva interventii salutare, una chiar in minutul 116, atunci cand a reusit sa scoata de pe linia portii o minge pe care scria "gol".

La loviturile de departajare a ghicit aproape de fiecare data coltul in care au executat adversarii, dar nu a reusit sa apere decat un penalty. Cel decisiv insa, care i-a trimis pe dinamovisti in grupele Europa Leauge.

NU RATA LUNI, DE LA ORA 13:00, INTALNIREA CU FLORIN MATACHE PE VIDEOCHATUL PROSPORT!