Gigi Becali nu renunta la improvizatii nici in meciurile amicale! Pe ce post a jucat Andrei Cordea in primul meci de pregatire

andrei cordea FCSB Gigi Becali Viitorul Pandurii Targu Jiu Superliga Gigi Becali nu renunta la improvizatii nici in meciurile amicale! Pe ce post a jucat Andrei Cordea in primul meci de pregatire
Data publicarii: Miercuri 30 Iunie 2021, 19:58
Data actualizarii: Miercuri 30 Iunie 2021, 20:03

Jucatorul adus de la Clinceni a evoluat pe un post diferit.

FCSB a castigat la scor primul amical al verii cu Viitorul Pandurii Targu-Jiu. Baietii pregatiti de Dinu Todoran s-au impus cu 5-1, gratie reusitelor lui Vina, Musi, Tanase, Stoica si Tavi Popescu. Chiar daca s-a intarit in aceasta vara in compartimentele unde erau deficitari, clubul patronat de Gigi Becali a inceput primul meci al verii cu o improvizatie.

In primul 11 folosit cu gorjenii, Andrei Cordea a jucat fundas stanga. Mijlocasul ofensiv adus de la Clinceni a dat randament si in aceasta pozitie. I-a oferit o pasa decisiva lui Musi la golul doi marcat de ros-albastri. Noile achizitii din centrul defensivei au jucat cate o repriza. Vucur a facut pereche in aparare cu Harut in primele 45 de minute, iar Cretu si Cristea au fost fundasii centralii folositi in repriza a doua.

Urmatorul amical pentru FCSB va fi joi, impotriva celor de la Concordia Chiajna.