Gigi Becali a intervenit în direct și a spus motivul pentru care a fost schimbat Florinel Coman

FCSB Florinel Coman Gigi Becali Superliga Superliga Gigi Becali
Data publicarii: Luni 17 Iulie 2023, 12:17
Data actualizarii: Luni 17 Iulie 2023, 12:17

FCSB a câștigat împotriva lui FCU Craiova, scor 3-1.

Florinel Coman a fost titular la Târgu Jiu. A dat o pasă de gol în minutul opt și a înscris din penalty în minutul 17. Dar a fost schimbat la pauză de Elias Charalambous, fiind înlocuit cu Andrei Cordea.

La flash-interviu după meci, Florinel Coman a precizat că a simțit o durere la coastă. Iar Gigi Becali, patronul lui FCSB, a precizat că nu ar fi vrut niciodată ca winger-ul „roș-albaștrilor” să fie scos de pe teren, dar circumstanțele au dovedit contrariul.

„Florinel Coman. Băiatul a ieșit la pauză și a spus ”am simțit ceva la coastă când am căzut”. A zis doctorul să nu riscăm, mai bine lăsăm, să nu riscăm. A, păi domnule e frustrat Coman, l-a schimbat Becali. Păi cum să schimbi pe cel mai bun jucător? Coman la ora asta, pentru că are valoare, iese când vrea el, nu îl schimb eu.

Eu mai înțeleg. Da, da, da. Deci, domnule, zice, l-a schimbat Becali, păi cum să-l schimbe Becali, că nu e nebun. Cum să-l schimb pe Coman, care e liderul echipei? Bine, îți dai seama, ei acuma nu mai au de comentat fotbal. Ei au comentat ce face, cum face, de ce a schimbat Becali, cum a schimbat Becali. Când merge bine, ce bine a făcut Haralamb, când merge prost și prost a făcut Becali”, a spus Gigi Becali, potrivit Fanatik.

FCU Craiova - FCSB 1-3

„Roș-albaștrii” au început în forță meciul de pe Stadionul Municipal „Constantin Diță” din Târgu Jiu.

David Miculescu a deschis scorul (minutul opt), iar Florinel Coman a majorat diferența nouă minute mai târziu (minutul 17). În repriza secundă, Malcom Edjouma a dus scorul la 3-0 (minutul 60).

10 minute mai târziu, Sekou Sidibe a înscris golul de onoare pentru FCU Craiova (minutul 70), iar tabela a rămas nemodificată până la fluierul final al arbitrului Radu Petrescu.

Echipele de start

• FCU Craiova: Popa - Compagnucci, Paramatti, Danny, Mascarenhas - Achim, Albu - Baeten, Bahassa, Van Durmen - Chițu
  • FCSB: Târnovanu - Pantea, Haruț, Dawa, Radunovic - Șut, Olaru, Djokovic - Băluță, Miculescu, Coman